Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.000 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
No Pic available
  • 2014-02-21

UEFA nis hetimet për Pelegrinindhe Arjen Roben, rrezikojnë dënime

UEFA ka nisur hetimet ndaj trajnerit të ekipit të Manchester City-t, Manuel Pelegrini, pas akuzave ndaj arbitrit suedez, Erikson për gjykimin e ndeshjes me Barcelonën.Tekniku kilian pas ndeshjes deklaroi se Erikson kishte qenë i njëanshëm në gjykimin e tij duk

Superfuqia Bajern, 203 milionë euro në vit për rrogat
  • 2014-02-14

Superfuqia Bajern, 203 milionë euro në vit për rrogat

Më i paguari është Guardiola që merr 17 milionë euro në vit Suksesi i një skuadre të madhe është kur grumbullon sa më shumë lojtarë të mirë dhe për ti bindur ata, nuk kursen në rroga. Kjo është formula që po zbatohet te Bajern Mynih, një skuadër që nuk kursen kur bëhet fjalë

Skuadra e vitit, ja zgjedhja e legjendave
  • 2013-12-26

Skuadra e vitit, ja zgjedhja e legjendave

Të gjithë duan në ekip Kristiano Ronaldon dhe shumë lojtarë të Bajern Mynih Votimi i përvitshëm në faqen e UEFA-s për skuadrën e vitit po thyen çdo rekord në këtë edicion të tij. Duke pritur datën 9 janar, kur mbyllet zyrtarisht ky votim i hapur, UEFA i ka kërkuar disa prej legjend

Periudhë kontratash në Europë
  • 2013-12-25

Periudhë kontratash në Europë

Mesi ndryshon për herë të shtatë kushtet e marrëveshjes me Barçën Kontrata - Mesi aktualisht përfiton 13 milionë euro në vit dhe 3 milionë euro të tjera në formë bonusesh Rinovimi - Roben rinovoi kontratën me Bajern Mynih në majin e vitit 2012 dhe e zgjati deri në vitin 2015 Largi

Topi i Artë, Riberi: Turp që u shty afati i votimit
  • 2013-12-20

Topi i Artë, Riberi: Turp që u shty afati i votimit

Roben: Nuk kam thënë se çmimin e meriton Ronaldo, por Riberi Frenk Riberi ka kritikuar ashpër FIFA-n për zgjatjen e afatit të votimit për Topin e Artë. Është hera e parë që ndodh diçka e tillë. Është një turp dhe një disavantazh për mua, por nuk kam frikë. Jam i qetë, tha franc

No Pic available
  • 2013-12-09

Bayerni i ofron kontratë të re Robbenit

Drejtori i Bayern Munichut Karl-Heinz Rummenigge ka shprehur besimin e tij se Arjen Robben shumë shpejt do të vazhdojë kontratën me klubin. Holandezi, i cili pritet të mungojë gjashtë javë për shkak të një dëmtimi, e filloi sezonin në një formë të jashtëzakonshme, duke shënuar 13 g

Short i pamëshirshëm me të mëdhenjtë
  • 2013-12-07

Short i pamëshirshëm me të mëdhenjtë

Botërori 2014 Fillon me Brazil-Kroaci, por Spanjë-Holandë, Angli-Itali dhe Gjermani-Portugali sigurojnë shkëndija që në javën e parë Grupi i vdekjes - Grupi D ka në përbërje tri skuadra që kanë fituar më parë Kupën e Botës: Uruguain, Anglinë dhe Italinë, ndërsa një prej ty