Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.042 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
Kupa e Gjermanise Bajerni i Mynihut ne cerekfinale
  • 2013-12-06

Kupa e Gjermanise Bajerni i Mynihut ne cerekfinale

Bajerni i Mynihut është në çerekfinale. Skuadra më e fortë e Europës mundi 2-0 Augsburgun për t’u kualifikuar në Kupën e Gjermanisë. Në një ndeshje jo edhe aq të lehtë, Arjen Roben i kaloi bavarezët në ep&eu

No Pic available
  • 2013-12-05

Kupa e Gjermanisë, Bayerni e Leverkuseni në çerekfinale

Mbrëmë janë zhvilluar takimet e tjera në Kupën e Gjermanisë. Bajerni i Mynihut ka arritur një fitore të rëndësishme në transfertën e vështirë të Augsburgut. Bavarezët nuk zhgënjyen duke marrë fitoren e pastër 2-0 . Sfida u zhbllokua pas 4 minutave lojë me Arjen Robben që shënoi

Champions Bajerni synon te barazoje rekordin e Barcelones me 9 fitore radhazi
  • 2013-11-06

Champions Bajerni synon te barazoje rekordin e Barcelones me 9 fitore radhazi

Këtë rekord e mban Barcelona. Nëntë fitore radhazi në Champions. Ky është synimi i Bajernit sonte, në fushën e Plzenit çek. Bavarezët kanë arritur 8 të tilla, 5 nën drejtimin e ish-trajnerit Hajnkes dhe 3 me Pep Guardiolën.

No Pic available
  • 2013-11-01

Roben: Ulja në stol nuk është problem

Anësori i Bayern Munichut, Arjen Robben, mendon se Pep Guardiola ka ndryshuar shumë pak gjëra që nga ardhja te skuadrën nga Allianz Arena. Trajneri spanjoll mori drejtimin e bavarezëve në fillim të këtij sezoni nga Jupp Heynckes, i cili fitoi tripletën dhe deri më tani është në krye t

No Pic available
  • 2013-10-30

Riberi sfidon Mesin dhe Ronaldon

Franck Ribery, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë pjesë e listës  me 23 lojtarëve të cilët do të jenë në garë për çmimin FIFA Topi i Artë këtë edicion. Ndryshe nga edicionet e tjera që mes Mesit dhe Ronaldos

Topi i Artë, zbulohen kandidatët
  • 2013-10-30

Topi i Artë, zbulohen kandidatët

FIFA cakton 23 emrat nga të cilët do të dalë futbollisti më i mirë për vitin 2013 Rekordi - Lionel Mesi mban rekordin e trofeut, pasi ka fituar 4 edicionet e fundit, për më tepër radhazi. Kristiano Ronaldo është i vetmi lojtar tjetër i listës që ka fituar më parë trofeun, në vitin

Guardiola i trembet ndeshjes me Mainzin
  • 2013-10-20

Guardiola i trembet ndeshjes me Mainzin

Tekniku i Bajernit kërkon të përgatisë psikologjikisht lojtarët për 6 ndeshje në 22 ditë Me rikthimin e aksionit në Bundesligë, kryesuesit e Bajernit të Mynihut kanë shansin për të përforcuar pozitat e tyre në majën e klasifikimit me ndeshjen në shtëpi përballë Mainzit që rendi