Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.027 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
No Pic available
  • 2013-05-22

Roben: Në Wembley do prishë mallkimin më 25 Maj

Edhe pse Finalja e madhe e Wembleyt do edhe tre ditë të luhet, diskutimet dhe deklaratat e pjestarëve të skuadrave vijojnë ti japin një tjetër emocion kësaj finale. Një ndër ta është edhe mesfushori holandez i Bayern Munchen, Arjen Robben. Numri 10 i bavarezëve i cili njihet si lojtari

Arjen Roben do te qendroje deri ne 2015 tek Bajerni
  • 2013-05-17

Arjen Roben do te qendroje deri ne 2015 tek Bajerni

Karl-Hainc Rumenige, një nga drejtuesit e lartë të Bajernit të Mynihut ka deklaruar se Arjen Roben do të mbetet në skuadrën bavareze deri në vitin 2015. Rumenige foli vetëm një ditë pasi dolën lajmet se holandezi do të transferohet tek

Bajern i Mynihut Arjen Roben largohet kete vere
  • 2013-05-16

Bajern i Mynihut Arjen Roben largohet kete vere

Arjen Roben pritej që të ishte i sakrifikuari i parë i trajnerit Pep Guardiola dhe kështu po ndodh. Informacionet nga Gjermania flasin për një kalim të holandezit të Bajernit tek Mançester Siti. Ndonëse klubi anglez ende nuk ka marrë trajner t

Del Piero rikthehet në Torino, takon shokët e Juves
  • 2013-05-15

Del Piero rikthehet në Torino, takon shokët e Juves

Ish kapiteni merr pjesë në muzeun dedikuar dinastisë Agnellli Sërish së bashku, Alex Del Piero dhee Gigi Buffon: ish kapiteni dhe kapiteni aktual. Alex është rikthyer në Torino dhe ka qenë i pranishëm dje pasdite në muzeun e 90 viteve të familjes Agnelli në krye të Juventusit. E në fa

No Pic available
  • 2013-05-14

Emrat që Conte kërkon si përforcim te Juventusi i tij

Mes një dileme për të qëndruar te Juventus apo jo, trajneri i kampionëve të Italisë, Antonio Konte, duket se ka bërë gati listën e shpenzimeve të tij, ku në krye të saj qëndrojnë dy sulmues të fuqishëm. Përveç blerjes Fernando Lorentes, një mbrojtës me eksperiencë dhe një mesf

No Pic available
  • 2013-05-14

Roben mund të rikthehet në Angli, por tashmë te Manchester City

Te skuadra e Manchester Sitit duket se ka filluar era e ndryshimit. Pas një sezoni krejtësisht të dështuar, përveç pjesmarrjes në Chempions Ligë drejtuesit e klubit kanë vendosur të bëjnë një merkato të fuqishme. Sipas mediave britanike bëhet e ditur se Bordi i “Qytetarve Britan

Bajerni shkaterron serish Barcen
  • 2013-05-03

Bajerni shkaterron serish Barcen

Nuk pati “remuntada”, por në të kundërt, një triumf të Bajernit në Barcelonë si dhe kualifikim për në finale. Suksesi ishte 3-0, pas atij 4-0 të ndeshjes së parë në Mynih. Barça pa Mesin nuk është e një