Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.000 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
I lumi Guardiola, me 17 mesfushorë
  • 2015-06-30

I lumi Guardiola, me 17 mesfushorë

Bayern Munchen është në prag të përfundimit të pushimeve, për t’iu kthyer përgatitjeve për sezonin e ri. Ky fillim sezon nuk do të jetë aspak i lehtë për trajnerin Pep Guardiola, që në dispozicion ka 17 mesfushorë.

No Pic available
  • 2015-06-07

Barça merr trofeun e pestë në Champions

Katalanasit mundën Juventusin 3-1 në finalen e Berlinit për të vulosur edicionin perfekt Barcelona është fituesja e Ligës së Kampioneve për herë të pestë në historinë e saj. Skuadra katalanase ka mbyllur sezonin perfekt me fitoren 3-1 në finalen e Berlinit përballë Juventusit q

Champions takimet cerekfinale
  • 2015-04-21

Champions takimet cerekfinale

brbrEdhe pse kualifikimi eshte ne loje askush nuk mund ta mendonte qe Bayern ndodhet ne nje situate kaq te veshtire Sonte ne mbremje bavarezet e Pep Guardioles presin ne shtepi Porton ne ndeshjen e kthimit per cerekfinalet e Champions League ndersa kerkojne te permbysin shifrat 1-3 te takimit te par

Pse dha dorëheqjen mjeku i Bajernit?
  • 2015-04-18

Pse dha dorëheqjen mjeku i Bajernit?

Mjeku i Bajernit të Mynihut, Hans-Wilhelm Muller-Wohlfahrt ka dhënë dorëheqje nga posti i tij me argumentin se i është dëmtuar besimi. Kampionët e Bundesligës po përballen me shumë lëndime në javët e fundit. Në humbjen ndaj Portos munguan Arjen Roben, Frank Ribero, David Alaba, Javi

PSG hakmerret ndaj Çelsit, Bajerni kualifikohet lehtësisht
  • 2015-03-12

PSG hakmerret ndaj Çelsit, Bajerni kualifikohet lehtësisht

Parisienët triumfojnë në shtesa, falë rregullit të golit jashtë fushe PSG dhe Bajern Mynih i janë bashkuar Real Madridit dhe Portos në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Nëse bavarezët e kanë pasur shumë të thjeshtë përballë ukrainasve të Shakhtar Donjeck, duke i mundur me rezu

`Ngec` sërish Bajerni, barazon me Shalken
  • 2015-02-04

`Ngec` sërish Bajerni, barazon me Shalken

Bajerni i Mynihut është ndalur sërish, këtë radhë në një barazim 1-1 me Shalken. Ndeshja nuk nisi mbarë për bavarezët që mbetën me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Boateng në të 18-tën. Ky i fundit shkaktoi një 11-metërsh që u prit nga Manuel Nojer. Goli i vetëm për ven

Legjenda Zhyst Fonten zgjedh formacionin ideal të vitit
  • 2014-12-26

Legjenda Zhyst Fonten zgjedh formacionin ideal të vitit

Skuadra e vitit 2014 Rekordmeni i Botërorëve: Në sulm, askush si Ronaldo e Mesi Legjenda e futbollit botëror, Zhyst Fonten, ka bërë përzgjedhjen e tij për “Skuadrën e vitit 2014″, duke marrë pjesë edhe ai në anketën e përvitshme të organizuar nga UEFA. Rekordi i vendosur p