Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.000 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
No Pic available
  • 2014-07-14

Maradona: Mesi nuk e meriton “Topin e Artë”

Ikona e Argjentinës në futboll, Diego Maradona, mendon se Lionel Mesi nuk e meritonte fitimin e “Topit të Artë” në Botërorin e Brazilit, pas shfaqjeve të tij zhgënjyese në këtë turne. Ylli i Barcelonës mundi sërën e To

No Pic available
  • 2014-07-13

Brazili në depresion, Holandakryeson finalen e vogël të Botërorit

Ndeshja e finales së vogël mes Brazilit dhe Holandës ka përfunduar me rezultatin 0-3. Brazili ende nuk e ka marrë veten nga goditja e rëndë psikologjike që pësoi nga humbja e thellë 7-1 nga Gjermania.Në aksionin e parë Holanda fiton një

No Pic available
  • 2014-07-11

Roben: Gjermania kampione bote, Argjentina s’ka asnjë shans

BRAZIL - Për Arjen Robenin, finalja e vogël me Brazilin nuk ka asnjë vlerë. Holanda e tij e humbi shansin për të shkuar në finale për herë të katërt në historinë e saj dhe ai është i bindur se shtatë shokët e tij te Bajerni (Nojer, Lahm, Boateng, Shvajnshtaiger, Kros, Gëce dhe Myle

No Pic available
  • 2014-07-10

'Brazil 2014', finalja e madhe Gjermani-Argjentinë

Përfaqësuesja e Argjentinës është kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror, pasi në gjysmëfinale eliminoi Holandën pas gjuajtjes së penalltive me rezultatin 4-2.Pjesa e parë ishte e qetë me shumë pak raste, një goditje e Lionel Messit nga gjuajtja e lirë dhe disa tentime nga nd

Argjentina kthehet në finale, ringjall duelin me Gjermaninë
  • 2014-07-10

Argjentina kthehet në finale, ringjall duelin me Gjermaninë

Holandë    0  Argjentinë 0  Penalltitë 2-4 Vlar (H) pritje, Mesi (A) gol, Roben (H) gol, Garai (A) gol, Shnajder (H) pritje, Aguero (A) gol, Kajt (H) gol, M. Rodriguez (A) gol Holanda: Cilesen, De Vrij, Vlar, Martins Indi (46 Janmat), Kajt, De Jong (62 Klasi), Shnajder, Vijnaldum, Blind, Ro

No Pic available
  • 2014-07-09

Mesi nuk tremb Holandën, Argjentina kërkon finalen

BRAZIL-Dëshira e madhe e Leo Mesit është një përballje klasike me Brazilin në finalen e "Maracanas", por argjentinasi duhet të ketë parasysh se për të mbërritur deri aty është një mur i madh portokalli që duhet kaluar. Te Hol

No Pic available
  • 2014-07-08

Roben: Më lodhët me çështjen e simulimit

BRAZIL-“Ditët e fundit kam dëgjuar shumë që flasin për mua duke më akuzuar si simulues. Të them të drejtën jam i lodhur nga këto budallallëqe”. Arjen Roben është lodhur nga ata që e akuzojnë për simulimet n&e