Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.000 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
Kalon Holanda, por Kosta Rika e bën të djersijë deri te penalltitë
  • 2014-07-06

Kalon Holanda, por Kosta Rika e bën të djersijë deri te penalltitë

Holandë    0   Kosta Rika0   Penalltitë 4-3   Borges (KR) gol, Van Persi (H) gol, Ruiz (KR) pritje, Roben (H) gol, Gonzalez (KR) gol, Shnajder (H) gol, Bolanos (KR) gol, Kajt (H) gol, Umana (KR) pritje   Holandë: Cilesen (120+1 Krul), De Vrij, Vlar, M. Indi (106 Huntelar), Depa

Holanda sfidon Kosta Riken
  • 2014-07-05

Holanda sfidon Kosta Riken

brbrArena Fonte Nova e Salvadorit mirepret ne mbremje takimin e fundit cerekfinal mes Holandes dhe Kosta Rikes Tulipanet e Luis Van Gal ne nje kampionat perfekt dhe rezultate befasuese kerkojne me cdo kusht vazhdimin e rruges se nisur per te shkuar deri ne fund Holanda e ka prekur tre here nje final

David Luiz, lideri i mbrojtjes në ekipin ideal
  • 2014-07-03

David Luiz, lideri i mbrojtjes në ekipin ideal

FIFA Bashkë me Tiago Silvan, ai formon qendrën e mbrojtjes në rreshtimin 4-4-2 Neimar vazhdon të jetë figura përfaqësuese e Brazilit në Kupën e Botës, por David Luiz është realisht udhëheqësi statistikor i seleçaos. Sipas FIFA-s dhe sistemit të saj të vlerësimit për futbollistët

No Pic available
  • 2014-07-01

Simulimi ndaj Meksikës, Roben ironizohet në web- FOTO

BRAZIL - Arjen Roben mund të marrë frymë lirisht, depse FIFA nuk do të marrë asnjë masë ndëshkimore ndaj holandezit, pasi ai pranoi se kishte simuluar në një rast në ndeshjen kundër Meksikës. Shefja e medias në FIFA, Delia Fisher, tha se simulimi ndëshkohet vetëm me karton të verdh

Holanda vuan, por kualifikohet për më tej
  • 2014-06-30

Holanda vuan, por kualifikohet për më tej

Holanda është kualifikuar për në çerekfinale, pas një ndeshje vuajtëse me Meksikën. Pas një pjese të parë të ekulibruar, Meksika ka kaluar në avantazh minutën e 48 me anë të Xhovani Dos Santos. Vetëm pas këtij goli, holandezët kanë filluar të luajnë dhe të ushtrojnë presio

No Pic available
  • 2014-06-30

Botërori, Holanda mund Meksikënpërmbys rezultatin në minutën e 93

Emocionet në këtë Botëror Brazil 2014 nuk kanë fund. Dy gola në 5 minutat e fundit, ku njëri prej tyre me penallti, i ka mjaftuar Holandës për të përmbysur rezultatin ndaj Meksikës dhe për të kaluar më tej në fazën

No Pic available
  • 2014-06-29

"Brazil 2014", përmbysje tulipane, Holanda mund 2-1 Meksikën dhe kalon në çerekfinale

BRAZIL-Holanda vë zemrën në fushë dhe bën përmbysjen e madhe “in extremis”. Kur të gjithë mendonin se Meksika ishte çerekfinalistja e radhës, pas golit të shënuar në fillim të pjesës së dytë, ndodhi befasia e madhe. Uesli Shnajder barazon fillimisht në minutën e 88-të