Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.000 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
No Pic available
  • 2014-06-29

"Brazil 2014", përmbysje tulipane, Holanda mund 2-1 Meksikën dhe kalon në çerekfinale- FOTO

BRAZIL-Holanda vë zemrën në fushë dhe bën përmbysjen e madhe “in extremis”. Kur të gjithë mendonin se Meksika ishte çerekfinalistja e radhës, pas golit të shënuar në fillim të pjesës së dytë, ndodhi befasia e madhe. Uesli Shnajder barazon fillimisht në minutën e 88-të

Kerkof Roben eshte me i mire sesa Mesi
  • 2014-06-26

Kerkof Roben eshte me i mire sesa Mesi

Ish mesfushori Holandes Kerkof beson se Arjen Roben eshte me i mire sesa Lionel Mesibr br Ylli i PSV Ajntohevenit dhe Holandes vellai i lojtarit tjeter te kombetares dhe PSV-se Rene van Kerkofit ka shenuar tre gola ndersa kombetarja e tij e mbylli ne vend te pare duke mposhtur Spanjen Australine d

FANATIZMI PATRIOTIK NË BOTËROR DHE LOJTARËT QË KANË DY PASAPORTA
  • 2014-06-25

FANATIZMI PATRIOTIK NË BOTËROR DHE LOJTARËT QË KANË DY PASAPORTA

MUSTAFA NANO Po e filloj me një info. Në Botërorin e Brazilit, që është duke u zhvilluar, janë gjithë-gjithë 218 lojtarë që kanë dy pasaporta në xhep. Gjashtëdhjetë syresh e kanë franceze njërën nga pasaportat. Janë 53 ata që e kanë italiane njërën pasaportë, 53 janë ata që

Fanatizmi patriotik ne Boteror dhe lojtaret qe kane dy pasaporta
  • 2014-06-25

Fanatizmi patriotik ne Boteror dhe lojtaret qe kane dy pasaporta

Mustafa Nano - Po e filloj me një info. Në Botërorin e Brazilit, që është duke u zhvilluar, janë gjithë-gjithë 218 lojtarë që kanë dy pasaporta në xhep. Gjashtëdhjetë syresh e kanë franceze njërën nga

No Pic available
  • 2014-06-24

Roben: Trajneri Luis van Gal i ka k…et prej ari

BRAZIL - Trajneri Luis van Gal është një teknik aq me fat sa duhet që t’i ketë k…et prej ari, sipas Arjen Robenit. Bavarezi ka qenë entuziast për suksesin e tretë në tri takime në Grupin B, ndërsa ka vlerësuar faktin që z&

Pas 18 vitesh, asnjë van tek Holanda
  • 2014-06-24

Pas 18 vitesh, asnjë van tek Holanda

Thua Holanda dhe mendon van. Por pas 18 vitesh dhe 221 ndeshjesh, sot në fushën e Holandës nuk ka pasur asnjë lojtar me prefiksin e famshëm. Van Persi ka munguar dje në ndeshjen kundër Kilit dhe faji është ai një vani tjetër…Van Galit. Por kjo nuk është një dramë. Sepse Holanda

No Pic available
  • 2014-06-23

Holanda mposht edhe Kilin, Spanja e mbyll me nder

SAN PAULO- Tri ndeshje, tri fitore, nëntë pikë. Nuk kishte mbyllje më perfekte të grupit nga Holanda, e cila siguron vendin e parë dhe siguron një vend në 16 skuadrat që do të vazhdojnë luftën për të fituar Botërorin. Përballja e fundit me Kilin nuk ishte fushë me lule, por tulipan