Rezultate te kerkimit per termin: +Arjen +Roben

Meta: total 459 / total_found 459 / time 0.026 / keyword[0] arjen / docs[0] 2196 / hits[0] 2472 / keyword[1] roben / docs[1] 867 / hits[1] 1493 /
Holanda dhuron spektakël, Australia është jashtë Botërorit
  • 2014-06-19

Holanda dhuron spektakël, Australia është jashtë Botërorit

Australi Holandë   2-3 Kahill 70, Jedinak 54(p)/ Roben 20, Van Persi 58, Depai 68. Australia: Rajan, MekGovan, Uilkinson, Spiranoviç, Davidson, Leki, Jedinak, MekKei, Oar (77 Tagart), Breshiano (52 Bozaniç), Kahill (70Haloran). Tr.: Postekoglu. Holanda: Cilesen, Martins Indi (45 Depai), Vlar

Fitorja e domosdoshme per Spanjen
  • 2014-06-18

Fitorja e domosdoshme per Spanjen

Pasi është shkatërruar nga nënkampionët e botës të vitit 2010 në ndeshjen e parë, Spanja sot e ka të domosdshme fitore përballë Kilit nëse ka ndërmend të vazhdojë të synojë kualifikimin. Shifra e lart

No Pic available
  • 2014-06-15

Del Boskue: Jo revolucion te Spanja, kalojmë grupin

Pavarësisht humbjes poshtëruese 1-5 përballë Holandës, trajneri i Spanjës, Visente Del Boskue, këmbëngul se nuk do të bëjë ndryshime drastike në skuadrën e tij. Ish-trajneri i Real Madridit ka lënë të kuptohet se nuk mun

No Pic available
  • 2014-06-14

Kasijas: Më fajësoni mua për “dajakun” ndaj Holandës

BRAZIL - Iker Kasijas beson se ai duhet të mbajë mbi supe pjesën më të madhe të fajit për humbjen e thellë 5-1 të Spanjës ndaj Holandës, në ndeshjen e parë të Botërorit të kësaj vere. Skuadra e Luis van Galit përmbysi disavantazhin e golit të shënuar nga pika e penalltisë prej X

Gjithçka është gati, fillon Botërori!
  • 2014-06-12

Gjithçka është gati, fillon Botërori!

Ceremonia – E gjithë shfaqja do të zgjasë 25 minuta, të cilat FIFA i ka vlerësuar si të mjaftueshme për të përshkruar bukuritë dhe thesaret e Brazilit Fjalimet – FIFA vendosi të mos mbahet asnjë fjalim hapës gjatë ceremonisë. Shkak janë bërë protestat antiqeveritare n

Shaqiri drejt Liverpulit, Kaçe refuzon Beshiktashin
  • 2014-06-08

Shaqiri drejt Liverpulit, Kaçe refuzon Beshiktashin

Anglezët japin 15 milionë euro për kosovarin e Zvicrës. Talenti i Paok-ut i thotë jo Turqisë Prania në Botëror me Zvicrën dhe konsiderata si një nga protagonistët e pritshëm në Brazil 2014, ia kanë shtuar vlerën Xherdan Shaqirit. Zërat se në gjurmë të sulmuesit kosovar me pasaport

Çani rrëfen dygolëshin: Është një bast i fituar për mua
  • 2014-06-01

Çani rrëfen dygolëshin: Është një bast i fituar për mua

Sulmuesi shqiptar ishte vendimtar në fitoren ndaj Novarës. Bari në play-off, ëndërron Serinë A Një gol me kokë dhe një me këmbë. Një dygolësh që vlen play-off-in. Për Edgar Çanin, ajo kundër Novarës të premten në San Nikola, ishte një mbrëmje e paharrueshme. Sulmuesi shqiptar,