Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.329Z

Borxhi vetevritet arkitekti i njohur

Arkitekti i njohur shkodran, Anol Dedja i ka dhënë fund jetës së tij paraditen e së hënës në banesën e tij private, në lagjen Qemal Stafa të qytetit të Shkodrës. 47 vjeçari, është vetëvrare me armë zjarri pis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.037Z

Shtëpia e Kadaresë,arkitekti akuzon për vjedhje autorësie

 Alma Mile “Keni fatin e Shekspirit, të cilit iu dogj shtëpia e iu rindërtua sërish!”. Kështu kujton t’i ketë thënë vite më parë shkrimtarit të madh Ismail Kadare, arkitekti Latif Lazimi, të cilit i ishte besuar realizimi i projektit të restaurimit dhe rikonstruks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.326Z

Londer fiton arkitekti kosovar

Ka fituar në Londër çmimin e parë në botë për projektin e tij të arredimit të brendshëm të një lokali të muzikës Jazz në Prishtinë, arkitekti me origjinë nga Kosova, Përparim Rama. Projekti i tij p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.316Z

Brazil shuhet arkitekti Oscar Niemeyer

Arkitekti brazilian Oscar Niemeyer, që projektoi disa nga ndërtesat më moderne të shekullit 20, ka ndërruar jetë pak para se të arrinte 105-vjetorin e tij. Niemeyer fitoi famë ndërkombëtare si arkitekti i ndërtesave kryesore qeveritare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.314Z

Shuhet arkitekti Klement Kolaneci

brbrKlement Kolaneci arkitekti i njohur shqiptar eshte ndare nga jeta ne moshen 68-vjecare Rreth ores 3 te mengjesit duke u gdhire e enjtja ai humbi betejen me semundjen e  pasherueshme nga e cila vuante prej disa kohesh Kolaneci njihet si ideator dhe autor i shume veprave te medha e simbol ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.168Z

Arkitekti i Balliut rumanisht nga Marius Dobresku

/ / Diktaturat kane gjuhet e tyre te cilat mund ti zberthejne me mire vetem shkrimtaret. Keshtu shkruan ne faqen e saj zyrtare shtepia botuese rumune Vremea teksa lajmeron lexuesin e saj se sapo ka hedhur ne shtyp novelen Arkitekti te shkrimtarit Fahri Balliu. Nje novele qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.278Z

Shpërthen arkitekti italian kundër ndërtimit të stadiumit të ri

"Do vij dhe do lidhem me zinxhir që të mos ndërtohet Arena Kombëtare",- ky qe reagimi i arkitektit të njohur italian Paolo di Nardo, sapo ka parë projektin e stadiumit që pritet të ndërtohet në Tiranë. Këtë shpërthim kundër të arkitektit italian e bëri publik arkitekti Artan Raça,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama