Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Arshavin: Hidink, arkitekti i suksesit

Andrei Arshavin ka mbetur pa fjale pas suksesit 3-1 ndaj Holandes, ku pa dyshim mesfushori 27-vjecar ka qene protagonisti kryesor i kesaj fitoreje. Gjithsesi, Arshavin nuk ka ndermend te marre persiper asnje pjese te suksesit, por ia adreson ate teknikut holandez, Gus Hidink, i cili ka ditur t’i j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.761Z

Arkitekti Maks Velo flet për konfliktin për "Skënderbej"

Arktitekti i njohur Maks Velo i cili ben edhe konsulencen e jashtme ne Bashkine e Tiranes, thote per Alsat se Rama nuk e dergon projektin e rehabilitimit te sheshit "Skenderbej" ne Tirane pasi e di se atje drafti do te rrezohet. "Nuk ka asnje gje te keqe ne qofte se kjo do te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.312Z

Ndahet nga jeta arkitekti i njohur Klement Kolaneci

  Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare, arkitekti i njohur shqiptar, Klement Kolaneci. Ai ishte arkitekt i shumë veprave arkitekturore në Shqipëri, si Piramida, Pallati i Kongreseve dhe 400 veprave të tjera. Klement Kolaneci është bashkëshorti i Prenvera Hoxhës, vajzës së E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.307Z

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, Klement Kolaneci

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare Klement Teki Kolaneci arkitekti i shumë veprave simbol të Shqipërise mes tyre Piramida dhe Pallati i Kongreseve. Ai është autor i mbi 400 veprave humbi jetën nga një sëmundje e pashërueshme rreth orës 03.00 të mëngjesit të sotëm. Në intervist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.247Z

Nderron jete arkitekti Enver Faja

Arkitekti i njohur Enver Faja u nda nga jeta sot në një spital të Strasburgut, pas një semundjeje të gjatë. Faja, 77 vjeç, njihet si një bashkëprojektues në disa vepra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.602Z

VIDEO/ Arkitekti gjerman i këndit të lojërave: Jam surprizuar nga protestat

Pas debateve të shumta që kanë shoqëruar ndërtimin e Parkut të Lojërave për Fëmijë tek Liqeni Artificial, arkitekti dhe njëri ndër ideuesit e tij, Peter Wilson shpjegon më saktë se për çfarë bëhet fjalë. Ai thekson se parku do të jetë 50 përqind më i madh se tani, ndërsa d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.718Z

Durrës, arrestohet arkitekti i Bashkisë, i dënuar në Itali për trafik të qenieve njerëzore

DURRES – Arrestohet për llogari të drejtësisë italiane arkitekti i Bashkisë së Durrësit, Adlei Likmeta. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë të ditur se 34-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi është dënuar nga drejtësia italiane me 17 vjet burg, nën a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama