Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.312Z

Ndahet nga jeta arkitekti i njohur Klement Kolaneci

  Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare, arkitekti i njohur shqiptar, Klement Kolaneci. Ai ishte arkitekt i shumë veprave arkitekturore në Shqipëri, si Piramida, Pallati i Kongreseve dhe 400 veprave të tjera. Klement Kolaneci është bashkëshorti i Prenvera Hoxhës, vajzës së E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.307Z

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, Klement Kolaneci

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare Klement Teki Kolaneci arkitekti i shumë veprave simbol të Shqipërise mes tyre Piramida dhe Pallati i Kongreseve. Ai është autor i mbi 400 veprave humbi jetën nga një sëmundje e pashërueshme rreth orës 03.00 të mëngjesit të sotëm. Në intervist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.247Z

Nderron jete arkitekti Enver Faja

Arkitekti i njohur Enver Faja u nda nga jeta sot në një spital të Strasburgut, pas një semundjeje të gjatë. Faja, 77 vjeç, njihet si një bashkëprojektues në disa vepra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.602Z

VIDEO/ Arkitekti gjerman i këndit të lojërave: Jam surprizuar nga protestat

Pas debateve të shumta që kanë shoqëruar ndërtimin e Parkut të Lojërave për Fëmijë tek Liqeni Artificial, arkitekti dhe njëri ndër ideuesit e tij, Peter Wilson shpjegon më saktë se për çfarë bëhet fjalë. Ai thekson se parku do të jetë 50 përqind më i madh se tani, ndërsa d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.718Z

Durrës, arrestohet arkitekti i Bashkisë, i dënuar në Itali për trafik të qenieve njerëzore

DURRES – Arrestohet për llogari të drejtësisë italiane arkitekti i Bashkisë së Durrësit, Adlei Likmeta. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë të ditur se 34-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi është dënuar nga drejtësia italiane me 17 vjet burg, nën a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.640Z

Arkitekti i Dardanisë së re

“Dr. Ibrahim Rugova, arkitekti i Dardanisë së re” është titulli më i ri që i kushtohet ish Presidentit Ibrahim Rugova. Nga Alfred Beka më 03 qershor 2011 në ora 16:12 ‘Një dhuratë e vogël për Presidentin e parë historik të Kosovës, në pesë vjetorin e kalimit të ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.723Z

Arrestohet arkitekti i Bashkisë së Durrësit, ishte dënuar në Itali për trafik. Reagon shefja e personelit

Arkitekti i Bashkisë së Durrësit, Adlei Likmeta, 34 vjeç, u arrestua sot në mëngjes në zyrën e tij. Likmeta ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar nga drejtësia italiane për trafik të qenieve njerëzore dhe pjesëmarrje në organizata kriminale. Por edhe pse mbant

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama