Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.326Z

Londer fiton arkitekti kosovar

Ka fituar në Londër çmimin e parë në botë për projektin e tij të arredimit të brendshëm të një lokali të muzikës Jazz në Prishtinë, arkitekti me origjinë nga Kosova, Përparim Rama. Projekti i tij p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.316Z

Brazil shuhet arkitekti Oscar Niemeyer

Arkitekti brazilian Oscar Niemeyer, që projektoi disa nga ndërtesat më moderne të shekullit 20, ka ndërruar jetë pak para se të arrinte 105-vjetorin e tij. Niemeyer fitoi famë ndërkombëtare si arkitekti i ndërtesave kryesore qeveritare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.314Z

Shuhet arkitekti Klement Kolaneci

brbrKlement Kolaneci arkitekti i njohur shqiptar eshte ndare nga jeta ne moshen 68-vjecare Rreth ores 3 te mengjesit duke u gdhire e enjtja ai humbi betejen me semundjen e  pasherueshme nga e cila vuante prej disa kohesh Kolaneci njihet si ideator dhe autor i shume veprave te medha e simbol ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.168Z

Arkitekti i Balliut rumanisht nga Marius Dobresku

/ / Diktaturat kane gjuhet e tyre te cilat mund ti zberthejne me mire vetem shkrimtaret. Keshtu shkruan ne faqen e saj zyrtare shtepia botuese rumune Vremea teksa lajmeron lexuesin e saj se sapo ka hedhur ne shtyp novelen Arkitekti te shkrimtarit Fahri Balliu. Nje novele qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.278Z

Shpërthen arkitekti italian kundër ndërtimit të stadiumit të ri

"Do vij dhe do lidhem me zinxhir që të mos ndërtohet Arena Kombëtare",- ky qe reagimi i arkitektit të njohur italian Paolo di Nardo, sapo ka parë projektin e stadiumit që pritet të ndërtohet në Tiranë. Këtë shpërthim kundër të arkitektit italian e bëri publik arkitekti Artan Raça,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.282Z

Arkitekti zviceran Zumthor merr cmimin Pritzker

Cmimi “Pritzker”, me prestigjiozi ne arkitekture iu dorezua zvicerianit Peter Zumthor. Ne vleren e 100 mije dollareve, cmimi ishte nje vleresim per disa nga veprat e realizuara gjate karrieres se tij, shumica ne vendin e lindjes.  Vepra me e famshme e Zumthor eshte ajo e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.446Z

PD: Arkitekti i stadiumit të ri, i dënuar për korrupsion

Partia Demokratike ka sulmuar kryeministrin Rama duke deklaruar se arkitekti i stadiumit të ri është arrestuar për korrupsion. Edi Rama ka përzgjedhur për planin e tij klientelist dhe korruptiv të ndërtimit të qendrës tregtare dhe kullës, në vend të stadiumit, arkitektin italian Marc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama