Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.068Z

Basha: Si do ta ndryshoje Tiranen plani urbanistik Luljeta Ndoka

Bashkia e Tiranes ka konsultuar dje planin urbanistik ne minibashkine me numer 1. Kesaj here, kryebashkiaku Lulzim Basha, arkitekti Agron Lufi dhe drejtoresha e Transportit dhe Levizshmerise, Nereida Hoxha, kane shpjeguar para qytetareve detaje teknike te planit, duke ftuar qytetaret qe te bejne sug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.276Z

Ne mbrojtje te trashegimise

Arkitektë dhe profesorë të trashëgimisë kulturore, kanë shprehur argumentat e tyre për ruajtjen e Piramidës, si një godinë me vlera të veçanta arkitekturore dhe historike. Arkitekti Arben Biçoku, thekson se plani rregu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.654Z

Historia e arkitektures shqiptare

Plot 540 mijë dokumenta të grumbulluara në 45 mijë dosje dëshmojnë historinë urbanistike të vendit. Në 20-vjetorin e krijimit të Arkivit Qëndror Teknik të Ndërtimit, Ministria e Turizmit dhe Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni tha se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.171Z

Basha sfidon Ramën për Tiranën: Gati të ballafaqohemi në çdo arenë

Kreu i Bashkisë së Tiranës, njëherësh kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur i gatshëm për të sfiduar kryeministrin Rama në debat për ballafaqim për bllokimin e projekteve në Tiranë. I pyetur nga gazetarja e Ora News, Manjola Hasa se nësë është i gatshëm të përballet në studio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.501Z

Artistët kundër projektit të TK: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të diskutuar rreth tij. Kemi një mbledhje për të diskutuar për projektin e djeshëm. Ne që sishim, ne armiqtë e klasës. Urdhër nga drejtori nuk lej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.291Z

Stadiumi me kullë, Rama sfidon skeptikët: Nuk është shpikje e jona

Kryeministri i vendit Edi Rama ka folur për stadiumin “Qemal Stafa” dhe projektin e ri. Ai deklaroi se ky stadium sot është një  gërmadhë e madhe dhe turp për vendin. Rama tha se duhet t’i japim vendit një stadium kombëtar dinjitoz. E ndërsa Rama fliste për stadiumin, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.562Z

Shoqata Japoneze e Artit nderon artistët më me influencë të vitit

Piktorja amerikane Cindy Sherman, skulptorja franceze Annette Messager, arkitekti brazilian Paulo Mendes da Rocha, muzikanti letonez Gidon Kremer dhe regjisori amerikan Martin Scorcese u shpërblyen me Çmimin prestigjioz japonez Praemium Imperiale. Çmimi u prezantua formalisht nga princi japonez H

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama