Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitekti

Total: 1992
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.278Z

Shpërthen arkitekti italian kundër ndërtimit të stadiumit të ri

"Do vij dhe do lidhem me zinxhir që të mos ndërtohet Arena Kombëtare",- ky qe reagimi i arkitektit të njohur italian Paolo di Nardo, sapo ka parë projektin e stadiumit që pritet të ndërtohet në Tiranë. Këtë shpërthim kundër të arkitektit italian e bëri publik arkitekti Artan Raça,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.282Z

Arkitekti zviceran Zumthor merr cmimin Pritzker

Cmimi “Pritzker”, me prestigjiozi ne arkitekture iu dorezua zvicerianit Peter Zumthor. Ne vleren e 100 mije dollareve, cmimi ishte nje vleresim per disa nga veprat e realizuara gjate karrieres se tij, shumica ne vendin e lindjes.  Vepra me e famshme e Zumthor eshte ajo e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.446Z

PD: Arkitekti i stadiumit të ri, i dënuar për korrupsion

Partia Demokratike ka sulmuar kryeministrin Rama duke deklaruar se arkitekti i stadiumit të ri është arrestuar për korrupsion. Edi Rama ka përzgjedhur për planin e tij klientelist dhe korruptiv të ndërtimit të qendrës tregtare dhe kullës, në vend të stadiumit, arkitektin italian Marc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.310Z

Ndahet nga jeta Klement Kolaneci, arkitekti i Piramidës dhe 400 veprave të tjera

Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare Klement Kolaneci, arkitekti i njohur shqiptar i rreth 400 veprave, mesa të cilave mund të veçojmë Piramidën dhe Pallatin e Kongreseve. Kolaneci u nda nga jeta rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm pas një sëmundjeje të pashërueshme. Klem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Arshavin: Hidink, arkitekti i suksesit

Andrei Arshavin ka mbetur pa fjale pas suksesit 3-1 ndaj Holandes, ku pa dyshim mesfushori 27-vjecar ka qene protagonisti kryesor i kesaj fitoreje. Gjithsesi, Arshavin nuk ka ndermend te marre persiper asnje pjese te suksesit, por ia adreson ate teknikut holandez, Gus Hidink, i cili ka ditur t’i j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.761Z

Arkitekti Maks Velo flet për konfliktin për "Skënderbej"

Arktitekti i njohur Maks Velo i cili ben edhe konsulencen e jashtme ne Bashkine e Tiranes, thote per Alsat se Rama nuk e dergon projektin e rehabilitimit te sheshit "Skenderbej" ne Tirane pasi e di se atje drafti do te rrezohet. "Nuk ka asnje gje te keqe ne qofte se kjo do te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.312Z

Ndahet nga jeta arkitekti i njohur Klement Kolaneci

  Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare, arkitekti i njohur shqiptar, Klement Kolaneci. Ai ishte arkitekt i shumë veprave arkitekturore në Shqipëri, si Piramida, Pallati i Kongreseve dhe 400 veprave të tjera. Klement Kolaneci është bashkëshorti i Prenvera Hoxhës, vajzës së E

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama