Rezultate te kerkimit per termin: +Armatosura

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.613Z

Nishani kthen ligjin per Forcat e Armatosura

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Forcat e Armatosura Argumenti i tij eshte se ligji prek kompetencat e kreut te shtetit Nishani thekson se Presidenti si komandat i Forcave te Armatosura eshte zoterues i te drejtes se komandimit te veprimtarise se tyre Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.411Z

Baraj:Opozita sulmon forcate armatosura dhe të rendit

TIRANË-Deputeti socialist, Besnik Baraj akuzoi opozitën se ka marrë në mbrojtje politike shpërdoruesit e detyrës dhe po sulmon forcat e armatosura dhe ato të rendit, ndërsa theksoi se qëllimi kryesor i qeverisë është ruajta e sigurisë dhe të rendit në vend."Pikërisht tani, kur çdo d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Historiku i Forcave te Armatosura Shqiptare

Krijimi i Forcave te Armatosura Shqiptare daton ne 4 dhjetor 1912, me krijimin e Qeverise se atehershme, te kryesuar nga Ismail Qemali, pas Shpalljes se Pavaresise, me 28 nentor 1912 dhe kishte nje perberje prej 12000 ushtaresh Shtabi i pare i Forcave te Armatosura (Shtabi Madhuer) te shtetit te pav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.137Z

Sfidat e Forcave të Armatosura

SSSAASS Jeronim Bazo/Shefi i Shtabit të Përgjithshëm  Në mbi dy dekada, jo vetëm në Forcat e Armatosura (FA) por edhe në institucione të tjera të vendit, dëgjohen me kumbim fjalë të tilla si “transformim” apo “reformë”. Në vetvete, këto fjalë janë të lidhura ngushtë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.664Z

Fërkime të armatosura në Gjibraltar

Konflikti Londra proteston ndaj manovrave provokuese të rojës bregdetare spanjolle pranë enklavës së debatueshme Britania e Madhe njoftoi se do të protestojë para qeverisë së Spanjës në nivelet më të larta pas një fërkimi të armatosur në ujërat territoriale të Gjibraltarit, një g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.309Z

Pakistan, Forcat e Armatosura, në gjendje alarmi

Pakistani ka ndërprerë lejet për ushtarakët dhe i ka pozicionuar Forcat e Armatosura në zonat kufitare me Indinë, nga ku priten edhe inkursionet. Sipas një burimi të rezervuar, Forcat e Armatosura pakistaneze janë vendosur në gjendje alami, për shkak të një konflikti të mundshëm, si p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.313Z

Tre gjeneralë të rinj në Forcat e Armatosura

TIRANË, 21 korrik/ATSH/.- Nazmi Cahani, Vladimir Avdiaj dhe Dedë Prenga janë tre gjeneralët e rinj të Forcave të Armatosura. Me rastin e marrjes së gradës madhore, në mjediset e Ministrisë së Mbrojtjes u zhvillua një ceremoni festive me praninë e drejtuesve të lartë të ushtrisë shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama