Rezultate te kerkimit per termin: +Arsenalin

Meta: total 1000 / total_found 2977 / time 0.001 / keyword[0] arsenalin / docs[0] 2977 / hits[0] 3475 /
ÇFARË ËSHTË TRAKTATI I FORCAVE BËRTHAMORE?
  • 2018-10-24

ÇFARË ËSHTË TRAKTATI I FORCAVE BËRTHAMORE?

Presidenti Donald Trump është zotuar të tërhiqet nga një marrëveshje e rëndësishme e armëve nga periudha e Luftës së Ftohtë me Rusinë, duke akuzuar Moskën për shkelje të saj. Ja disa informacione kyçe rreth traktatit. Çfarë është INF? Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të

Kërcënohen Rusia e Kina, Trump: Ska më lojëra, shtojmë armët bërthamore
  • 2018-10-23

Kërcënohen Rusia e Kina, Trump: Ska më lojëra, shtojmë armët bërthamore

Në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump përsëriti sërish shqetësimin e tij rreth traktatit për armët bërthamore me Rusinë, të cilin ka premtuar ta hedhë në kosh dhe tha se Shtetet e Bashkuara do të ndërtojnë arsenalin e tyre bërthamor. “Rusia nuk i është përmbajtur m

Pakti bërthamor, Rusia: Armë të reja, rivendosim ekuilibrin me SHBA
  • 2018-10-23

Pakti bërthamor, Rusia: Armë të reja, rivendosim ekuilibrin me SHBA

Për Trump duket se është një lojë tërheqja nga traktatet ndërkombëtare, pasi e kishte aplikuar më parë këtë me Japoninë, Meksikën, Kanadanë e Iranin, por tashmë që kërcënimet e tij ia ka drejtuar Rusisë, pamja është errësuar dhe loja mund të ketë psoja të rënda të ngjashm

BOLL ME BABALET SE E ÇMENDËT KËTË VEND!
  • 2018-10-16

BOLL ME BABALET SE E ÇMENDËT KËTË VEND!

Alfred Veliu, i ashtuquajturi “Babalja” Nga Zamira ÇAVO Me sa duket liderët tanë duhen ndarë në dy kategori: në ata që nuk kanë fare personalitet dhe në ata që kanë disa të tillë! Kryetari i opozitës hyn padyshim në kategoinë e parë. Flet, aktron, intrigon, bën sikur re

Ibra e tepron, dy gola të tjerë në oazin amerikan (Video)
  • 2018-09-30

Ibra e tepron, dy gola të tjerë në oazin amerikan (Video)

Sa më e vjetër të jetë vera, aq më e mirë është shija e saj. Një shprehje e tillë përdoret rëndomë dhe për sulmuesin Zlatan Ibrahimovic. Një thënie shumë klishe për suedezin që po thyen rekorde në kampionatin amerikan të futbollit. Gjiganti i sulmit të Los Angelos Galaxy ka arr

Armë dhe municione në murin e shtëpisë, pranga 49-vjeçarit (Video)
  • 2018-09-15

Armë dhe municione në murin e shtëpisë, pranga 49-vjeçarit (Video)

Armët dhe municionin luftarak i kishte fshehur në murin e shtëpisë, por aventurat e çmendura kanë një fund dhe për një 49 vjeçar nga Tirana, fundi është në qelinë e burgut. Sokol Sadiku është arrestuar në flagrancë nga Policia e Tiranës, teksa efektivët kanë zbuluar edhe arsenal

Rusia akuzon SHBA për sulm me bomba fosforike në Siri
  • 2018-09-10

Rusia akuzon SHBA për sulm me bomba fosforike në Siri

Avionët amerikanë godasin qytetin sirian me bomba fosforike të bardha të ndaluara – Ministria ruse e Mbrojtjes Dy avionë amerikanë kanë bombarduar një qytet në krahinën siriane Deir Ez-Zor me bomba fosforike të bardha, duke shkaktuar zjarr masiv. Lajmi është shpërndarë nga ushtr