Rezultate te kerkimit per termin: +Arsenalin

Meta: total 1000 / total_found 2977 / time 0.001 / keyword[0] arsenalin / docs[0] 2977 / hits[0] 3475 /
Merret vendimi i Ligës, ja kur luhet java e 27 dhe derbi Milan-Inter
  • 2018-03-06

Merret vendimi i Ligës, ja kur luhet java e 27 dhe derbi Milan-Inter

Liga Italiane e Futbollit është mbledhur sot për të vendosur mbi datën e rikuperimit të javës së 27 të Serisë A, e shtyrë dje pas vdekjes së kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori. Kështu, u vendos që takimet e shtyra dje, të luhen një muaj më vonë, konkretisht më 3 dhe 4 prill

Siti merr trofeun e parë, Arsenali humb finalen e Carabao Cup (Video)
  • 2018-02-25

Siti merr trofeun e parë, Arsenali humb finalen e Carabao Cup (Video)

Manchester City shkatërroi 3-0 Arsenalin në finalen e Carabao Cup, duke fituar trofeun parë sezoal të futbollit anglez. Skuadra e Pep Guardiolës u shfaq prepotente ndaj Topçinjve të Arsene Wenger, që e patën të pamundur për ta përballuar furinë e Citizens, të cilët në fund merituan t

Milan-Arsenal në garë edhe për talentin e Lyonit
  • 2018-02-25

Milan-Arsenal në garë edhe për talentin e Lyonit

Nabil Fekir nuk është më një objektiv potencial për Barcelonën, çka i hap rrugë klubeve të tjera të mëdha, për të nënshkruar me sulmuesin e talentuar francez. Bëhet fjalë për Milanin dhe Arsenalin, që kanë treguar interes më të madh për 24-vjeçarin, i cili po shkëlqen këtë

No Pic available
  • 2018-02-19

Trump përkrah përmirësimin e kontrollit të pronësive mbi armët

Presidenti i SHBA, Donald Trump, është “mbështetës” i përpjekjeve për të përmirësuar kontrollet mbi pronësinë e armëve, thotë Shtëpia e Bardhë. Ai foli me senatorin republikan John Cornyn për një projekt-ligj bipartizan që kërkon të përmirësojë kontrollet në vend

Kane nuk ndalet, djeg Arsenalin në derbi
  • 2018-02-10

Kane nuk ndalet, djeg Arsenalin në derbi

Tottenham arriti të triumfojë me rezultatin minimal 1-0, në derbin e Londrës me Arsenalin, ndeshje direkte për garën për një vend në zonën Champions. Në sytë e 85 mijë tifozëve, takimi u vendos nga një gol i të zakonshmit Harry Kane, që kërceu fuqishëm dhe mposhti portierin Cech n

No Pic available
  • 2018-02-07

Izraeli bombardon kompleksin e armëve kimike në Siri

Mediat siriane kanë raportuar se avionët luftarakë izraelitë kanë bombarduar me raketa një qendër ushtarake siriane pranë kryeqytetit, Damask. Në një deklaratë të ushtrisë siriane u tha se sistemet e mbrojtjes ajrore bllokuan shumicën e raketave, por nuk u dhanë detaje të mëtejshme.

Sanchez gjen golin e parë si djall, Shaqiri nuk vlen për Stoken
  • 2018-02-03

Sanchez gjen golin e parë si djall, Shaqiri nuk vlen për Stoken

Manchester United është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur 2-0 skuadrën e Huddersfieldit në shtëpi. Romelu Lukaku zhbllokoi shifrat në fillim të pjesës së dytë, ndërsa Sanchez shënoi edhe golin e parë me fanellën e djajve. Sulmuesi Kilian fitoi një penallti, të cilën e ekzekutoi