Rezultate te kerkimit per termin: +Arsenalin

Meta: total 1000 / total_found 2977 / time 0.001 / keyword[0] arsenalin / docs[0] 2977 / hits[0] 3475 /
Zyrtare, Ozil rinovon me Arsenalin deri në 2021
  • 2018-02-02

Zyrtare, Ozil rinovon me Arsenalin deri në 2021

Tashmë është zyrtare, Mesut Ozil ka rinovuar kontratën e tij me Arsenalin deri në 30 qershor të 2021, duke e zgjatur edhe me 3 vite marrëveshjen aktuale që i skadonte gjatë kësaj vere. Shifra rekord ato të turko-gjermanit i cili do të përfitojë plot 400 mijë euro në javë. Ozil nga m

Ozil rinovon me Arsenalin, do fitojë 20 milionë euro në vit
  • 2018-02-01

Ozil rinovon me Arsenalin, do fitojë 20 milionë euro në vit

Arsenali nuk mund ti lejonte vetes që pas Alexis Sanchez të humbiste dhe Mesut Ozil. Skuadra londineze pasi afroi në ekip Pierre Emerick Aubameyang i cili u bë blerja më e shtrenjtë në historinë e Arsenalit, arriti akordin edhe për rinovimin e kontratës me mesfushorin turko-gjerman, i cili

Liverpuli rikthehet te fitorja, Swansea mposht Arsenalin
  • 2018-01-31

Liverpuli rikthehet te fitorja, Swansea mposht Arsenalin

Java e 23-të e Premier Leagues ka startuar sot me 3 takimet e para, ku ra në sy humbja e Arsenalit. Skuadra londineze u mposht me rezultatin 3-1 nga Swansea, që pas këtij 3-pikëshi, iu largua përkohësisht edhe fundit të renditjes. Monreal kaloi Arsenalin në avantazh, por vendasit u kundërp

Aubameyang tek Arsenali për 63.75 milionë euro
  • 2018-01-31

Aubameyang tek Arsenali për 63.75 milionë euro

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim, Pierr-Emerick Aubameyang është zyrtarisht futbollist i Arsenalit në Premier League. Borussia e Dortmundit ka pranuar ta shesë sulmuesin nga Gaboni për 63.75 milionë euro, me Topçinjtë që kryejnë kështu blerjen me të shtrenjtë në historinë e klubit. 28

Arsenali pranë nënshkrimit me Aubameyang për 60 mln euro
  • 2018-01-29

Arsenali pranë nënshkrimit me Aubameyang për 60 mln euro

Arsenali është në prag të përfundimit të nënshkrimit me Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmund, pasi klubet u pajtuan në parim për një pagesë prej 60 milionë paundësh. Aubameyang, 28 vjeç, ka qenë subjekt i negociatave midis Topçinjve dhe Dortmundit për disa javë, me Arsen

Pocchetino refuzon Barçën: Më mirë punoj në fabrikë
  • 2018-01-26

Pocchetino refuzon Barçën: Më mirë punoj në fabrikë

Barcelona është një nga ekipet më të mëdha të botës dhe ëndrra e shumë lojtarëve e trajnerëve, për të qenë pjesë e saj është evidente. Gjithsesi nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Maurizio Pocchetinon, trajnerin argjentinas të Tottenhamit. 45vjeçari është një nga emrat m

Ozil te Juventusi në verë, mediat angleze janë të sigurta
  • 2018-01-14

Ozil te Juventusi në verë, mediat angleze janë të sigurta

Mesut Ozil te Juventusi. Është ky lajmi i bujshëm që publikojnë mediat angleze dhe më konkretisht gazeta presitgjoze Daily Mail. Mesfushori turko-gjerman është në skadencë kontrate me Arsenalin dhe do të largohet në verë nga skuadra londineze me parametër zero. Paga e lartë prej 10 mi