Rezultate te kerkimit per termin: +Arsenalin

Meta: total 1000 / total_found 2977 / time 0.001 / keyword[0] arsenalin / docs[0] 2977 / hits[0] 3475 /
Transferimi i Sançez, Mourinjo sfidon Guardiolën
  • 2018-01-12

Transferimi i Sançez, Mourinjo sfidon Guardiolën

Transferimi i Alexis Sançez te Mançester Siti ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Hoze Mourinjo ka menduar tia bëjë malore rivalit të tij. Mançester Junajtid është përfshirë rishtazi në negociata me Arsenalin dhe i ka ofruar 30 milionë euro për kartonin e sulmue

Gola dhe spektakël për një pikë në derbin e Londrës
  • 2018-01-04

Gola dhe spektakël për një pikë në derbin e Londrës

Arsenal dhe Chelsea dhuruan një paraqitje spektakolare në derbin e parë londinez për 2018-ën, në Emirates Stadium. Ndonëse asnjëra prej skuadrave nuk lufton më për titull, në fushë u pa një grintë e jashtëzakonshme, ndërsa nuk munguan golat, rastet dhe pritjet spektakolare. Pjesa e p

Të gjitha lëvizjet e mundshme që ofron janari
  • 2018-01-02

Të gjitha lëvizjet e mundshme që ofron janari

Merkatoja e dimrit këtë vit nisi me një superblerje. Liverpooli mori mbrojtësin Virgil Van Dijk nga Southampton për shumën e 83 milionë eurove, duke regjistruar shumën më të madhe të paguar për kartonin e një mbrojtësi. Ndonëse janari nuk shquhet për transferime të bujshme, këtë s

Mustafi dhe dy herë Sanchez, Arsenali mposht Cristal Palace
  • 2017-12-29

Mustafi dhe dy herë Sanchez, Arsenali mposht Cristal Palace

Cristal Palace nuk arriti të merrte pikë ndaj Arsenalit në sfidën e zhvilluar në Selhurst Park, e fundit për javën e 20-të të Premier Leagues. Shqiptari Shkodran Mustafi kaloi në avantazh topçinjtë që minutën e 25-të të pjesës së parë, por në fillim të fraksionit të dytë Towns

No Pic available
  • 2017-12-16

Man.City i papërmbajtshëm, shpartallon Tottenhamin, +14 nga ndjekësit

Ky i këtij sezoni është një Manchester City rekordesh. Citiziens prekën plotësisht me njërën dorë titullin kampion në Premier League pasi kaluan lehtësisht edhe pengesën e fundit nga ashtuquajturat Big Six. Skuadra Pep Guardiolës me një futboll fantastik dhe për tu patur zili nga të

Derbi i Manchesterit/ United kërkon të mbajë gjallë garën për titull
  • 2017-12-10

Derbi i Manchesterit/ United kërkon të mbajë gjallë garën për titull

Gjithçka gati për derbin e 157 të Manchesterit në historinë e kampionatit anglez. Në orën 17:30 në Old Trafford, djajtë e kuq do të mundohen të ndalin vrullin e City-t të Guardiolës, që kërkon fitoren e 14 radhazi në Premiership, për të kaluar përfundimisht në librin e rekord

Lingard i papërmbajtshëm, United mposht Arsenalin
  • 2017-12-02

Lingard i papërmbajtshëm, United mposht Arsenalin

Skuadra e Jose Mourinhos i tregoi dhëmbët Arsenalit të Arsene Wenger, duke e mposhtur 1-3 brenda në Emirates, ndërsa ka vënë nën presion edhe Manchester City-n, që luan këtë të diel me West Hamin në Etihad Stadium. Një shuplakë e fortë për topçinjtë e Wenger, që humasin edhe vend