Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.226Z

ÇIKAGO E ARTIT

Për Çikagon, në rini, dinim si vendin e kundërshtive të mëdha shoqërore, simbol i botës së krimit dhe mbretëri e së keqes, e llumit, thertore dërrasash e pirg hekurishtesh. Dinim për të si qytetin e dhunshëm ku u varën katër punëtorë të akuzuar për shpërthimin e një bombe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.900Z

Në “Shtëpinë e Parë të Artit”

Merita TOÇILA Galeria “Ibrahim Kodra”, e pagëzuar me emrin e një artisti të madh ka vetëm disa muaj, është më e reja ndër galeritë e pikturës që ndodhen në kryeqytet. Por, ajo gjendet gjithashtu në një godinë që fare mirë mund të quhet “Shtëpia e Artit”, siç e emërton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.590Z

Studiuesit denoncojne mafiet e artit

Trafiku i veprave te artit eshte krimi i trete me fitimprures per grupet e krimit te organizuar ne vendet e Amerikes Latine. Keshtu thote studiuesi venezuelian, Fernando Baez, i cili ka denoncuar se “mafiet e artit” trafikojne cdo veper qe mund te behet burim fitimi. Sipas ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.605Z

Historia e munguar e artit

var fbShare url httpvizionplusalhistoria-e-munguar-e-artitsize smallbrbrNje histori arti qe i mungonte bibliotekes se galerise asaj te nje studenti te artit vizual ne Shqiperi por edhe nje botim me shume per te njohur me te miret piktore shqiptare Ky eshte botimi me i ri i studiueses Suzana Varvari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.272Z

Uashington: Nderohen personalitete të artit

Pesë personalitete të botës së artit u nderuan mbrëmë për kontributin e tyre ndaj krijimtarisë artistike botërore. Këngëtari i muzikës soul, Al Green, aktori Tom Hanks, balerina Patricia McBride, humoristja Lily Tomlin si dhe kantautori Sting morën këtë vit çmimet që ndaj Qendra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.482Z

Urgjenca për një Muze të Artit

Galeria e Arteve e Kosovës do ta mbyllë ekspozitën e saj “Koleksioni” pas pak ditësh. Punimet e artistëve të brezave të ndryshëm të Kosovës do të kthehen në depon e këtij institucioni, për t’u mos u parë më për disa vite të tëra. Serinë e radhës së ekspozitës “Koleks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.441Z

Qendra e Artit dhe Kultures

Fillon së funksionuari Qendra Kombëtare e Artit dhe Kulturës.  Fondi i vënë ë dispozicion për këtë vit, i cili është i lidhur ngushtë edhe me festimet e 100 vjetorit është 30 milion leke të reja për projekte të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama