Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.605Z

Historia e munguar e artit

var fbShare url httpvizionplusalhistoria-e-munguar-e-artitsize smallbrbrNje histori arti qe i mungonte bibliotekes se galerise asaj te nje studenti te artit vizual ne Shqiperi por edhe nje botim me shume per te njohur me te miret piktore shqiptare Ky eshte botimi me i ri i studiueses Suzana Varvari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.272Z

Uashington: Nderohen personalitete të artit

Pesë personalitete të botës së artit u nderuan mbrëmë për kontributin e tyre ndaj krijimtarisë artistike botërore. Këngëtari i muzikës soul, Al Green, aktori Tom Hanks, balerina Patricia McBride, humoristja Lily Tomlin si dhe kantautori Sting morën këtë vit çmimet që ndaj Qendra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.482Z

Urgjenca për një Muze të Artit

Galeria e Arteve e Kosovës do ta mbyllë ekspozitën e saj “Koleksioni” pas pak ditësh. Punimet e artistëve të brezave të ndryshëm të Kosovës do të kthehen në depon e këtij institucioni, për t’u mos u parë më për disa vite të tëra. Serinë e radhës së ekspozitës “Koleks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.441Z

Qendra e Artit dhe Kultures

Fillon së funksionuari Qendra Kombëtare e Artit dhe Kulturës.  Fondi i vënë ë dispozicion për këtë vit, i cili është i lidhur ngushtë edhe me festimet e 100 vjetorit është 30 milion leke të reja për projekte të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.619Z

Zemrat bashkohen përmes artit

Në Prishtinë filloi festivali etnologjik, multikulturor dhe regjional “T’i bashkojmë zemrat përmes artit dhe kulturës”, i cili do të zgjasë tri ditë. Vende të ndryshme të rajonit do të shfaqin trashëgiminë e tyre kulturore si mënyrë për të promovuar paqen, tolerancën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.585Z

Adrian Paci në Konakun e Artit

Shtëpia e Artit e Adrian Pacit është hapur dje në një takim publik me artistë. Ky projekt i pagëzuar si "ART House" është shtëpia e parë e arit në Shqipëri, të cilën i zoti synon ta kthejë në pikë kontakti për ekspozime, prezantime, workshope apo takime ku kryefjalë është ai:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.871Z

Pershkimi i artit publik

pNje ekspozite arti ne rrugen qe lidh Tiranen dhe Shkodren me punime nga Nikolin Bujari Kueng Caputo Ledia Kostandini Matilda Odobashi u zhvillua dje me temen TiraneShkoder Pershkimi i Artit Publik Ky eshte nje bashkepunim mes artisteve bashkekohor shqiptare dhe zvicerane Artistet ishin ftuar per te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama