Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.272Z

Uashington: Nderohen personalitete të artit

Pesë personalitete të botës së artit u nderuan mbrëmë për kontributin e tyre ndaj krijimtarisë artistike botërore. Këngëtari i muzikës soul, Al Green, aktori Tom Hanks, balerina Patricia McBride, humoristja Lily Tomlin si dhe kantautori Sting morën këtë vit çmimet që ndaj Qendra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.482Z

Urgjenca për një Muze të Artit

Galeria e Arteve e Kosovës do ta mbyllë ekspozitën e saj “Koleksioni” pas pak ditësh. Punimet e artistëve të brezave të ndryshëm të Kosovës do të kthehen në depon e këtij institucioni, për t’u mos u parë më për disa vite të tëra. Serinë e radhës së ekspozitës “Koleks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.441Z

Qendra e Artit dhe Kultures

Fillon së funksionuari Qendra Kombëtare e Artit dhe Kulturës.  Fondi i vënë ë dispozicion për këtë vit, i cili është i lidhur ngushtë edhe me festimet e 100 vjetorit është 30 milion leke të reja për projekte të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.619Z

Zemrat bashkohen përmes artit

Në Prishtinë filloi festivali etnologjik, multikulturor dhe regjional “T’i bashkojmë zemrat përmes artit dhe kulturës”, i cili do të zgjasë tri ditë. Vende të ndryshme të rajonit do të shfaqin trashëgiminë e tyre kulturore si mënyrë për të promovuar paqen, tolerancën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.585Z

Adrian Paci në Konakun e Artit

Shtëpia e Artit e Adrian Pacit është hapur dje në një takim publik me artistë. Ky projekt i pagëzuar si "ART House" është shtëpia e parë e arit në Shqipëri, të cilën i zoti synon ta kthejë në pikë kontakti për ekspozime, prezantime, workshope apo takime ku kryefjalë është ai:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.871Z

Pershkimi i artit publik

pNje ekspozite arti ne rrugen qe lidh Tiranen dhe Shkodren me punime nga Nikolin Bujari Kueng Caputo Ledia Kostandini Matilda Odobashi u zhvillua dje me temen TiraneShkoder Pershkimi i Artit Publik Ky eshte nje bashkepunim mes artisteve bashkekohor shqiptare dhe zvicerane Artistet ishin ftuar per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.333Z

Vdes pionieri i pop artit

Nga Express më 15 shtator 2011 në ora 11:11 Artisti britanik Richard Hamilton, i cilësuar si një nga pionierët në fushën e pop artit, ka ndërruar jetë në moshën 89 vjeçare, pas një sëmundjeje të shkurtër. Artisti, i cili u lind në Londër dhe njihet më së shumti me kolazhin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama