Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.003Z

Autostrada, ngricat nuk pengojne punimet ne Durres-Kukes

Me gjithe ngricat dhe reshjet e debores te fillimit te janarit, punimet ne autostraden Morin - Kukes - Durres, nuk jane nderprere. Burime zyrtare te prefektures se Kukesit, thane dje per ATSH-ne, se nga firmat private punohet kryesisht ne vepra te artit, ne montim te armaturave te urave, apo ne puni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.283Z

është e vështirë të jesh artist

Katarzyna Uszynska e di që nuk është e lehtë të jesh artist. Kuratorja e njohur e institutit "Kontakt" i ka ftuar tre artistët bullgarë Vladimir Mitrev dhe Ivan Moudov, si dhe kosovarin Alban Muja të tregojnë me gjuhën e artit sa e lehtë është të jesh artist. Ky rrëfim nga tre arti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.723Z

Big Basta, fans i Shpat Dedës

Ndonëse nuk ndodh shpesh që estrada të shpalosin simpatinë për ndonjë nga kolegët e vet, si duket hiphop artisti, Big Basta, një gjë të tillë nuk e ka problem. Ai në faqen e tij zyrtare hapur ka pranuar se e pëlqen shumë albumin m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.977Z

Berat,festivali multikulturor në ditëne tretë, fokus trashëgimia kulturore

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Festivali multikulturor prej tre ditësh po i ofron qytetit të Beratit argëtim dhe kulturë duke promovuar artin shqiptar. Aktivitete të ndryshme kanë marrë pjesë në këtë festial ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.217Z

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

TIRANE - Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasve Gjergji Thimio dhe Arben Spaho, të akuzuar për veprën penale të “Vjedhjes së veprave të artit dhe kulturës”, kryer në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.457Z

Hapet koleksioni Jan Dibbets

Galeria Kombetare e Arteve prezanton neser ne konferencen per shtyp hapjen koleksionit Jan Dibbets. Ekspozita hapet per publikun po neser ora 18.30 dhe eshte e vizitueshme deri me 1 nentor 2010. Jan Dibbets prone e GKA eshte nje koleksion me vepra te artit bashkekohor te mbledhura dhe te dhuruara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.808Z

Berisha Akademia e Arteve se shpejti universitet

Se shpejti Shqiperia do te kete Universitetin e Arteve. Ky eshte premtimi i kryeministri Berisha dhene studenteve dhe stafit akademik ne ceremonine e nisjes se vitit akademik 2010-2011 ne Akademine e Arteve. Pas kerkeses se rektorit te Akademise se Arteve Petrit Malaj se stafi akademik ka nje of

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama