Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.270Z

"Kohët e artit", historiku i plotë

Rivjen sërish "Kohët e artit". Botimi i dytë luksoz mbi artin botëror, vjen pas dy vjetësh në Shqipëri, pas vëllimit të parë, me të njëjtin titull botuar nga "Instituti i Dialogut dhe Komunikimit". Kësaj here është vëllimi i dytë i historisë më të kompletuar të artit botër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Muzeu i Artit Amerikan prezantohet në Prishtinë

Në Stacion - Qendrën për Art Bashkëkohor në Prishtinë prezantohet mbrëmjen e së premtes ekspozita "Muzeu i Artit Amerikan" për t'i njoftuar dashamirët e artit në Kosovë më shumë për fillet dhe historikun e artit të Amerikës. "Muzeu i Artit Amerikan" është institucion edukativ ded

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.311Z

Shuhet historiani i artit Gëzim Qendro

Gëzim Qendro kritik dhe historian i artit është ndarë nga jeta sot pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Trishtim i madh! Vendosi të largohet sot prej nesh, pas një sëmundje të rëndë dhe shume para kohe, një nga më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Onufri: Paraqet konceptimi i artit figurativ

Do të vijë sërisht në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë kompeticioni i artit figurative "Onufrit". Në galeri është prezantuar dhe kuratori i këtij viti për "Onufrin", i cili është dhe kuratori i Galerise se Venecias Rikardo Koldura .Koldura do te fokusohet mbi kerkimet rreth ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.226Z

ÇIKAGO E ARTIT

Për Çikagon, në rini, dinim si vendin e kundërshtive të mëdha shoqërore, simbol i botës së krimit dhe mbretëri e së keqes, e llumit, thertore dërrasash e pirg hekurishtesh. Dinim për të si qytetin e dhunshëm ku u varën katër punëtorë të akuzuar për shpërthimin e një bombe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.900Z

Në “Shtëpinë e Parë të Artit”

Merita TOÇILA Galeria “Ibrahim Kodra”, e pagëzuar me emrin e një artisti të madh ka vetëm disa muaj, është më e reja ndër galeritë e pikturës që ndodhen në kryeqytet. Por, ajo gjendet gjithashtu në një godinë që fare mirë mund të quhet “Shtëpia e Artit”, siç e emërton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.590Z

Studiuesit denoncojne mafiet e artit

Trafiku i veprave te artit eshte krimi i trete me fitimprures per grupet e krimit te organizuar ne vendet e Amerikes Latine. Keshtu thote studiuesi venezuelian, Fernando Baez, i cili ka denoncuar se “mafiet e artit” trafikojne cdo veper qe mund te behet burim fitimi. Sipas ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama