Rezultate te kerkimit per termin: +Artit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.311Z

Shuhet historiani i artit Gëzim Qendro

Gëzim Qendro kritik dhe historian i artit është ndarë nga jeta sot pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Trishtim i madh! Vendosi të largohet sot prej nesh, pas një sëmundje të rëndë dhe shume para kohe, një nga më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Onufri: Paraqet konceptimi i artit figurativ

Do të vijë sërisht në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë kompeticioni i artit figurative "Onufrit". Në galeri është prezantuar dhe kuratori i këtij viti për "Onufrin", i cili është dhe kuratori i Galerise se Venecias Rikardo Koldura .Koldura do te fokusohet mbi kerkimet rreth ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.226Z

ÇIKAGO E ARTIT

Për Çikagon, në rini, dinim si vendin e kundërshtive të mëdha shoqërore, simbol i botës së krimit dhe mbretëri e së keqes, e llumit, thertore dërrasash e pirg hekurishtesh. Dinim për të si qytetin e dhunshëm ku u varën katër punëtorë të akuzuar për shpërthimin e një bombe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.900Z

Në “Shtëpinë e Parë të Artit”

Merita TOÇILA Galeria “Ibrahim Kodra”, e pagëzuar me emrin e një artisti të madh ka vetëm disa muaj, është më e reja ndër galeritë e pikturës që ndodhen në kryeqytet. Por, ajo gjendet gjithashtu në një godinë që fare mirë mund të quhet “Shtëpia e Artit”, siç e emërton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.590Z

Studiuesit denoncojne mafiet e artit

Trafiku i veprave te artit eshte krimi i trete me fitimprures per grupet e krimit te organizuar ne vendet e Amerikes Latine. Keshtu thote studiuesi venezuelian, Fernando Baez, i cili ka denoncuar se “mafiet e artit” trafikojne cdo veper qe mund te behet burim fitimi. Sipas ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.605Z

Historia e munguar e artit

var fbShare url httpvizionplusalhistoria-e-munguar-e-artitsize smallbrbrNje histori arti qe i mungonte bibliotekes se galerise asaj te nje studenti te artit vizual ne Shqiperi por edhe nje botim me shume per te njohur me te miret piktore shqiptare Ky eshte botimi me i ri i studiueses Suzana Varvari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.272Z

Uashington: Nderohen personalitete të artit

Pesë personalitete të botës së artit u nderuan mbrëmë për kontributin e tyre ndaj krijimtarisë artistike botërore. Këngëtari i muzikës soul, Al Green, aktori Tom Hanks, balerina Patricia McBride, humoristja Lily Tomlin si dhe kantautori Sting morën këtë vit çmimet që ndaj Qendra e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama