Rezultate te kerkimit per termin: +Asambleja

Meta: total 1000 / total_found 6039 / time 0.003 / keyword[0] asambleja / docs[0] 6039 / hits[0] 9165 /
Ndryshime në kupolën e PS-së, emrat që ikin dhe vijnë në postet drejtuese
  • 2018-09-07

Ndryshime në kupolën e PS-së, emrat që ikin dhe vijnë në postet drejtuese

Asambleja e Partisë Socialiste zgjodhi si nënkryetar të saj Bashkim Finon, ndërsa kooptoi në kryesinë e kësaj force politike deputetët Ulsi Manja dhe Ermonela Felajn. Asambleja bëri edhe disa ndryshime në Sekretariatin e Partisë Socialiste, duke caktuar Senida Mesin te Burimet Njerëzore

Shuhet nobelisti i paqes dhe ish sekretari i përgjithshëm i OKB, Kofi Annan
  • 2018-08-18

Shuhet nobelisti i paqes dhe ish sekretari i përgjithshëm i OKB, Kofi Annan

Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, dhe lajmi është bërë i ditur nga vetë OKB. Mësohet se Annan mbylli sytë në Zivcër pas një sëmundjeje të shkurtër. Me origjinë nga Ghana, Anan ka mbajtur një sërë rolesh në Kombet e Bash

Barcelona vendos çmimin për emrin e stadiumit
  • 2018-07-30

Barcelona vendos çmimin për emrin e stadiumit

Gjithsej 300 milionë euro! Kjo është shifra që do të bindte drejtuesit e klubit katalanas të ndryshojnë emrin e stadiumit Camp Nou, me atë të një sponsori. Është ky objektivi i drejtuesve të blaugranave, që janë të hapur për marrëveshjen qindra milionëshe, që do të ripagëzonte

Revolucion në Seria A, kampionati italian tani edhe në teatër e kinema
  • 2018-07-21

Revolucion në Seria A, kampionati italian tani edhe në teatër e kinema

Revolucion i vërtetë pritet që të ndodhë në Itali në lidhje me të drejtat televizive të Serie A, një risi e aprovuar nga asambleja e Federatës Italiane të Futbollit. Duke filluar nga ky sezon, ndeshjet e Serie A mund të transmetohet drejtpërsëdrejti edhe në kinema e teatro, të cilat

No Pic available
  • 2018-07-16

PS shtyn Asamblenë në shtator, Balla dush të ftohtë ministrave të Ramës

Asambleja Parlamentare e Partisë Socialiste nuk do të mblidhet në korrik , siç dhe ishte paralajmëruar, por në shtator. Në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, burime nga PS bëjnë të ditur se analiza dhe bilanci i qeverisjes do të bëhet pas pushimeve. Mësohet se kreu i grupit, Ta

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?
  • 2018-06-28

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?

Nga: Bajram PEÇI Me fqinjët historia na ka lënë një varg çështjesh, që deri më sot nuk janë hedhur seriozisht në tavolinë për zgjidhje. Kemi bërë veçse zhurmë. Herë pas here zhurmojnë mediat vizive e ato të shtypit, por nismë për zgjidhje përfundimtare ska patur. Ndërsa qersh

Superkupa e Italisë në Arabinë Saudite, luhet në janar
  • 2018-06-05

Superkupa e Italisë në Arabinë Saudite, luhet në janar

Superkupa e Italisë për edicionin e ardhshëm, Juventus-Milan, do të luhet me shumë mundësi në muajin janar në kryeqyyetin e Arabisë Saudite, Riad. Vendimi është marrë nga Asambleja e Ligë, që ka konfirmuar mbylljen e marrëveshjes për sezonin e ardhshëm me opsion rinovimin e për dy