Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.006 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Opozita mund të fusë Shqipërinë në krizë ciklike, Bushati: Duhet dialog!
  • 2019-03-03

Opozita mund të fusë Shqipërinë në krizë ciklike, Bushati: Duhet dialog!

Djegia e mandateve dhe protestat e vazhdueshme nga opozita janë komentuar së fundmi nga ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Në takimin e Asamblesë së zgjeruar të PS së Qarkut Shkodër përveç detajeve të organizimit për zgjedhjet e 30 qershorit, Bushati foli edhe për krizën politike

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!
  • 2019-03-03

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!

Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së bashku me drejtuesin politik të PS për qarkun Korçë, Niko Peleshi, atë të qarkut Berat, Blendi Klosi, si dhe deputetë të tjerë, Ba

Basha arratiset në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)
  • 2019-02-22

Basha arratiset në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)

Kreu demokrat Lulzim Basha është nisur drejt Vjenës, ku do të ketë një takim me asamblenë parlamentare të OSBE-së. Basha pritet të takohet me Presidentin e Asamblesë Parlamentare e OSBE George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm. Basha është fotografuar në aeroport me Shkëlzen

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja
  • 2019-02-21

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Moska ka në plan të vërë në shenjestër Uashingtonin me armë të reja hipersonike, nëse Uashingtoni vendos raketa me rreze të mesme veprimi në Evropë. Rusia do të detyrohet të krijojë dhe të dislokojë armë që mund të përdoren kundër territo

Ahmet Zogu, njofton në Asamble disa traktate tregtare me vende të fuqishme (1927)
  • 2019-02-18

Ahmet Zogu, njofton në Asamble disa traktate tregtare me vende të fuqishme (1927)

Nga: Aurenc Bebja Le Matin ka botuar, të shtunën e 17 shtatorit 1927, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me sqarimet e mbretit Zog para Asamblesë Kombëtare, ku njoftoi se ishte gati të përfundonte disa traktate tregtare me shtete të fuqishme. Shkrimi: Tiranë (Shqipëri), nëpërmjet Lond

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina
  • 2019-02-11

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka dhënë sot një intervistë për Zërin e Amerikës në Uashington, duke folur për disa çështje të nxehta në Shqipëri dhe në rajon. Majko u pyet nga gazetarja për riformatimin që Edi Rama i bëri qeverisë gjatë Asamblesë së PS në dhjetor, duke m

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama