Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Kandidatët për Gjykatën e Strasburgut, qeveria propozon 3 gjyqtarë (Emrat)
  • 2018-07-24

Kandidatët për Gjykatën e Strasburgut, qeveria propozon 3 gjyqtarë (Emrat)

Pozicion i gjyqtarit të Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut është ende vakant, pasi lista me kandidatë të propozuara nga qeveria shqiptare janë refuzuar disa herë për shkak të pastërtisë së figurave. Ekzekutivi shqiptar ka hartuar një listë të re ku rekom

Pyetja që tronditi diplomacinë. Trump: Pse të mos pushtojmë Venezuelën?
  • 2018-07-04

Pyetja që tronditi diplomacinë. Trump: Pse të mos pushtojmë Venezuelën?

Një lajm i bujshëm vjen nga Shtetet e Bashkuara. Mediat shkruajnë se, teksa një takim gushtin e kaluar në Zyrën Ovale për të diskutuar sanksionet mbi Venezuelën ishte duke përfunduar, Presidenti Donald Trump u kthye nga ndihmësit e tij më të lartë dhe bëri një pyetje shqetësuese. Du

No Pic available
  • 2018-06-27

Gjonaj në Strasburg: Pas Vettingut, në shtator ngritje e institucioneve të reja

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka marrë vlerësime pozitive dhe mbështetje të plotë për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe forcimin e shtetit të së drejtës gjatë takimeve zyrtare që ka zhvilluar në Strasburg me zyrtarët e lartë të Këshillit të Evropës. Gjonaj është t

Vasili: Reforma e kapur, maxhoranca kërkon të përdorë KLD
  • 2018-06-05

Vasili: Reforma e kapur, maxhoranca kërkon të përdorë KLD

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë publike pohoi se Reforma në Drejtësi është deformuar. Nga selia e LSI-së, pak pas mbledhjes së grupit parlamentar, Vasili tha se kjo reformë është kapur nga maxhoranca. Reforma në drejtësi është rënduar, ka hyrë

Misioni i OSBE reagon për protestën e opozitës: Shpresojmë të jetë paqësore 
  • 2018-05-25

Misioni i OSBE reagon për protestën e opozitës: Shpresojmë të jetë paqësore 

Një delegacion i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare  të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekretarit të Përgjithshëm Roberto Montella, po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Zyrtarët e lartë kanë zhvilluar takime me Presidentin e

Protesta e opozitës, pa podium dhe marshim në këmbë
  • 2018-05-25

Protesta e opozitës, pa podium dhe marshim në këmbë

E premtja me të gjithë bateritë për organizimnë terren dhe në selinë qendrore të PD-së Axhenda e Lulzim Bashës një ditë para protestës ishte e ngjeshur me takime ku shënohen detajet e fundit të protestës të së shtunës. Protestuesit mblidhen në orën 11.00 në krye të bulevardi

Meta: Të mbyllet kapitulli i zgjedhjeve me probleme
  • 2018-05-25

Meta: Të mbyllet kapitulli i zgjedhjeve me probleme

Kreu i shtetit Ilir Meta është takuar med presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe sekretarin e përgjithshëm të asamblesë, Roberto Montanella. Presidenti vuri në dukje se Shqipëria mbështet të gjitha aktivitetet e OSBE-së dhe jep kontributin e saj modest

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama