Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë dy ditë para protestës
  • 2018-05-24

Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë dy ditë para protestës

Opozita ka thirrur shqiptarët në protestë, por paralel në të njëjtën ditë do të vijnë edhe ndërkombëtarët. Florian Hahn, zëdhënës për Europën në grupin parlamentar të CSU në Bundestagun gjerman, mbërriti të mërkurën në Tiranë. Hahn nuk është i vetmi zyrtar i huaj që mb

Turi i llogaridhënies, Bushati paralajmëron drejtuesit në Velipojë
  • 2018-05-06

Turi i llogaridhënies, Bushati paralajmëron drejtuesit në Velipojë

Partia Socisliate ka nisur në Velipojë Turin e Llogaridhënies Puna për Shqiperinë që duam. Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati dhe Ministrit i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe deputët e qarkut u ndalen në Njësinë Administrative Velipojë në një bashkëbisedim

Koreja e Veriut ndryshon orën për tu përshtatur me Korenë e Jugut
  • 2018-05-05

Koreja e Veriut ndryshon orën për tu përshtatur me Korenë e Jugut

Marrëdhëniet mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut duket se janë më mirë së kurrë. Së fundmi lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vendosur që të ndryshojë edhe orën për tu përshtatur me fqinjin jugor. Peniani nuk do të ketë orën e tij, por e ka ndryshuar atë duke e çuar

Nuk arritën objektivat, Rama shkarkon 2 drejtorë rajonalë të punësimit
  • 2018-04-30

Nuk arritën objektivat, Rama shkarkon 2 drejtorë rajonalë të punësimit

Objektivin që deri më 31 dhjetor 2018 të realizojë 25 mijë punësime, Kryeministri Edi Rama e bëri me dije gjatë Asamblesë së PS ditën e shtunë, prej nga premtoi se do të ketë shkarkime për këdo nga zyrtarët lokalë e qendrorë që nuk punojnë drejt këtij objektivi. Dhe kështu ka

Rama: Opozita, hataja e madhe e këtij vendi
  • 2018-04-28

Rama: Opozita, hataja e madhe e këtij vendi

Në fjalën e mbajtur në Asamblesë e PS-së, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk ka opozitë. Ai e cilësoi opozitën si një hata të madhe të vendit, e cila sipas tij sfidon fizikisht dhe jo me intelekt. Sipas Ramës, i vetmi vizion i opozitës është shpifja dhe dhuna. Shqipëria nuk

Pikante nga hyrja në Asamblenë e PS, Rama se ndan telefonin (FOTO)
  • 2018-04-28

Pikante nga hyrja në Asamblenë e PS, Rama se ndan telefonin (FOTO)

#td_uid_1_5ae43e5e2ddc4 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/98-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae43e5

Raporti për punën e Qeverisë, PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare
  • 2018-04-28

Raporti për punën e Qeverisë, PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare

Partia Socialiste do të mbledhë në orën 10:00 të kësaj të shtune, Asamblenë e saj Kombëtare. Në axhendën e punimeve, që do të hapen me një mesazh të kryeministrit Rama, njëherësh kryetar i partisë theksohet se do të raportohet mbi performacën e qeverisë dhe të procesit të bas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama