Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.766Z

Kosova anëtare e Asamblesë Parlamentare të Bashkëpunimit të Europës Juglindore (SEECP)

Në Tiranë është mbajtur takimi i Asamblesë Parlamentare të Bashkëpunimit të Europës Juglindore(SEECP). Parlamenti i Kosovës është përfaqësuar nga deputetët Blerta Deliu - Kodra dhe Armend Zemaj. Takimi në Tiranë &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.993Z

Delegacioni i Kuvendit të Kosovës merr pjesë në Sesionin Vjetor të 61-të Asamblesë Parlamentare të NATO-së

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës i përbërë nga nënkryetarët e Kuvendit: Xhavit Haliti dhe Slobodan Petroviq po merr pjesë në Sesionin Vjetor të 61-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-së në Stava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.690Z

Berisha takon Kreun e Asamblesë se Madhe Kombëtare të Turqisë

ANKARA-Në kuadër të takimeve në Ankara, sot Kryeministri Berisha u takua dhe me Kryetarin e Asamblesë se Madhe Kombëtare të Turqisë Cemil Çiçek. Sic bën të ditur zyra për shtyp e kryeministrit Berisha, Çiçek, pasi i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.327Z

Mosmarreveshje ne Asamblene e FRESSH

Kryetarja e FRESSH Elisa Spiropali, e zgjedhur nga Kongresi i këtij forumi në datë 12 qershor në këtë post, braktisi sot pasdite mbledhjen e Asamblesë së FRESSH pas disa debatesh dhe mosmarrëveshjesh të shkaktuara nga ndryshimet e papritura në l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.713Z

Rusia mbështet kandidaturën e Jeremiçit

Rusia do ta mbështesë kandidaturën e ministrit të Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, për kryetar të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.   “Jam i sigurt se kandidimi do të jetë i suksesshëm dhe se Je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Takimi i krerëve të parlamenteve, Topalli në Qipro

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht nisur dje drejt Qipros, ku do t marr pjes n Konferencn Evropiane t Kryetarve t Parlamenteve t Kshillit t Evrops. Konferenca e nivelit t lart q do t zhvillohet n 11-12 qershor 2010, organizohet nga PACE, nn kujdesin e vet Presidentit Cav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

OKB, më 14 shtator nis debati për Kosovën

Nju Jork Publikohet axhenda e punimeve t Asambles s Prgjithshme Zyrtarisht, punimet e sivjetme t Asambles s Prgjithshme t OKB-s do t hapen pasdite m 14 shtator, ndrkaq takimet m t rndsishme do t fillojn nga data 23 shtator kur fillon debati i prgjithshm. Punimet do t vazhdojn deri m 30 shtator gjat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama