Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Nis Asambleja e Vendeve të Mesdheut, merr pjesë edhe delegacioni i Kosovës
  • 2016-02-18

Nis Asambleja e Vendeve të Mesdheut, merr pjesë edhe delegacioni i Kosovës

Është mbajtur paraditen e kësaj të enjteje në Tiranë, Asambleja Parlamentare për vendet e Mesdheut. Në një postim përmes rrjetit social Twitter, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njoftonte se "Me pozitën dhe opozitën e Kuvendit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të Mesdheut n

BATUTAT/ Rama: Vërtet nuk jemi në BE, por të paktën sjemi vend i mërzitshëm
  • 2016-02-18

BATUTAT/ Rama: Vërtet nuk jemi në BE, por të paktën sjemi vend i mërzitshëm

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në sesionin e 10-të të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut, që po zhvillohet në Tiranë. Gjatë fjalimit të tij, Rama ka bërë disa batuta, duke shkaktuar të qeshura tek të pranishmit. Ai ka thënë se shqipëria vërtet nuk është pjesë e Bashki

Sfida me refugjatët, Rama: Të habitur nga sjellja e disa vendeve evropiane
  • 2016-02-18

Sfida me refugjatët, Rama: Të habitur nga sjellja e disa vendeve evropiane

Në konferencën e Sesionit të 10-të të asamblesë parlamentare të mesdheut, kryeministri Edi Rama ka theksuar nevojën për bashkëpunim mes vendeve evropiane në krizën e refugjatëve që ka goditur Ballkanin. Ai është shprehur i habitur nga sjellja e disa vendeve evropiane të cilat sipas

Bashkimi për Mesdheun, më shumë bashkëpunim dhe koordinim
  • 2016-02-18

Bashkimi për Mesdheun, më shumë bashkëpunim dhe koordinim

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Sesionin e 10-të Plenar të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut, (PAM): Faleminderit zoti kryetar i Kuvendit! Zoti President i Asamblesë Parlamentare të Mesdheut! Të nderuar pjesëmarrës! Zonja e zotërinj! Dua ta nis këtë përshëndetje duke shprehur kën

PAM, më shumë bashkëpunim dhe koordinim
  • 2016-02-18

PAM, më shumë bashkëpunim dhe koordinim

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Sesionin e 10-të Plenar të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut, (PAM): Faleminderit zoti kryetar i Kuvendit! Zoti President i Asamblesë Parlamentare të Mesdheut! Të nderuar pjesëmarrës! Zonja e zotërinj! Dua ta nis këtë përshëndetje duke shprehur kën

No Pic available
  • 2016-02-18

Hafizi: Kryetari jo tokë e xanun; Dade: Jo ndryshim statutit për të ligjëruar shkeljet

Shqiptarët kanë vuajtuar shumë nga absolutizmi dhe autoritarizmi i pakufizuar dhe kjo nuk duhet të ndodhë në Partinë Socialiste. Kështu mendojnë deputetet Arta Doda dhe Mimoza Hafizi, të cilat për emisionin Të Paekspozuarit  kanë ndarë shqetësimet  e tyre mbi zgjedhjet për kryetar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama