Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Macron lufton Jelekverdhët me granata, njërit i fluturon dora (VIDEO)

Dora e djathtë e një prej protestuesve Jelekverdhë në Paris fluturoi sikur të ishte diçka e panevojshme, teksa një granatë e hedhur nga policia shpërtheu në pëllëmbën e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë demonstratave të dhunshme që u regjistruan sot në Paris. RT ka siguruar një v

Rritja e çmimeve dentare, Urdhri i Stomatologut merr vendimin
  • 2019-02-08

Rritja e çmimeve dentare, Urdhri i Stomatologut merr vendimin

Çmimet e shërbimeve dentare nuk do të rriten. Urdhri i Stomatologut ka vendosur sot të anuloje vendimin e tij për të dyfishuar çmimet për 13 shërbimet kryesore dentare. Në vendimin e firmosur nga Presidenti i Urdhrit të Stomatologut, Nikollë Deda  thuhet se vendimi i anulimit është v

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët
  • 2019-02-06

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët

Pedagogët dhe studentët e Fakultetit të Histori-filologjisë do të vijojnë bojkotin. Mësohet se asambleja e pedagogëve të Filologjikut vendosi sot që protesta të vijojë një ditë në javë, pa limit deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Dekani i Filologjikut Sabri Laçi sqaroi se

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit
  • 2019-02-05

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit

Edi Rama vendosi në mbledhjen e fund-dhjetorit të Asamblesë së PS-së të aplikonte një operacion Fshesa duke shkarkuar 7 nga benjaminët e tij, të cilëve u kishte besuar portofolet më të rëndësishme ministrore për më shumë se 5 vite. Mes tyre emri më i kompromentuar ishte ai i Damian

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)
  • 2019-02-03

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)

Mirela Kumbaro e ka hedhur pas krahëve përlotjen që pësoi kur kryeministri Edi Rama vendosi ta shkarkonte pas 5 vitesh nga posti i ministres së Kulturës në mbledhjen e Asamblesë së PS në prag të festimeve për Vitin e Ri. Ish-ministrja është parë e buzëqeshur në Komisionin e Medias,

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë
  • 2019-01-30

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë

Në fund të dhjetorit, duke reflektuar nga protesta e Studentëve siç tha edhe vetë në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama rinovoi rrënjësisht qeverinë e tij, duke ndryshuar 7 ministra dhe zv/kryeministrin, detyrë me të cilën ngarkoi një socialist të vjetër si Erion Braçe. Po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama