Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën
  • 2019-01-30

Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro fajësoi Presidentin amerikan Donald Trump për çdo akt dhune në vendin e tij. Komentet e tij pasuan njoftimin e Shtetet e Bashkuara për vendosjen e sanksioneve ndaj kompanisë shtetërore të naftës të Venezuelës (PDVSA). Sanksionet ngrijnë çdo pronë

Top Story/Arkivoli në shtëpinë e Qazim Sejdinit, mesazh i krimit ndaj politikës
  • 2019-01-30

Top Story/Arkivoli në shtëpinë e Qazim Sejdinit, mesazh i krimit ndaj politikës

Top Story mbrëmjen e së mërkurës në Top Channel solli në transmetim një dokumentar kushtuar padrinove të Elbasanit, ku si kryetar bashkie i këtij qyteti është Qazim Sejdini. Pushteti i Qazim Sejdinit u venit kur në shtatorin e vitit 2016 u përhap lajmi se një arkivol bosh i ishte dë

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen
  • 2019-01-28

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen

Pas 5 viteve në detyrën e ministres, Lindita Nikollës dhe Mirela Kumbaros, dy femrave që kryeministri Edi Rama u besoi më tepër duke i bekuar me jetëgjatësi në qeveri, i janë rikthyer sot jetës si ligjvënëse të thjeshta. Nikolla dhe Kumbaro kanë nisur punën si anëtare në Komisionin

Dyfishimi i çmimeve, pezullohet vendimi i urdhrit të stomatologut
  • 2019-01-28

Dyfishimi i çmimeve, pezullohet vendimi i urdhrit të stomatologut

Pas debateve dhe pakënaqësisë së opinionit publik, Autoriteti i Konkurrencës ka pezulluar zbatimin e Vendimit të Asamblesë Kombëtare të Urdhrit të Stomatologut. Sipas AK-së, pezullimi për listën e çmimeve dysheme për shërbimin stomatologjik, vjen pasi bie në kundërshtim me: dispozi

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët
  • 2019-01-25

Maduro falënderon Turqinë, Rusinë dhe Kinën; përzë amerikanët

Nicolas Maduro, presidenti venezuelas i braktisur nga perëndimi, ka falënderuar Turqinë, Rusinë dhe Kinën për mbështetjen e tyre kundrejt shpalljes së kreut të Asamblesë Kombëtare të Venezuelës dhe liderit opozitar Juan Guaido, si president i përkohshëm i vendit. Në një postim në

Dyfishimi i çmimeve dentare, MSH çon në gjykatë vendimin
  • 2019-01-25

Dyfishimi i çmimeve dentare, MSH çon në gjykatë vendimin

Pas vendimit të marrë nga Urdhri i Stomatologut për rritjen e çcmimeve dentare, ka reaguar Ministria e Shëndetësisë. Mësohet se MSH ka çuar në gjykatë vendimin, duke e cilësuar si të pa-aplikueshëm. Sipas ministrisë, Urdhri i Stomatologut nuk ka tagër për një vendimmarrje të till

Erdogan kundër SHBA-së dhe Shqipërisë: Vëlla Maduro, qëndro drejt!
  • 2019-01-24

Erdogan kundër SHBA-së dhe Shqipërisë: Vëlla Maduro, qëndro drejt!

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka telefonuar Nicolas Maduro, të cilit i ka thënë: “Vëlla Maduro! Qëndro drejt, ndodhemi pranë jush”. Pasi kreu i Asamblesë Kombëtare të Venezuelës, Juan Guaido shpalli veten si president përkohshëm i vendit, në një postim në llogarin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama