Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.006 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Dyfishohen çmimet te dentisti, shqiptarët do paguajnë (Çmimet e reja)
  • 2019-01-24

Dyfishohen çmimet te dentisti, shqiptarët do paguajnë (Çmimet e reja)

Urdhri i stomatologut ka zhvilluar mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, ku ka vendosur çmimet dysheme për 13 shërbimet kryesore që ofrojnë dentistët. Me këtë listë çmimesh çdo klinikë dentare do të jetë e ndaluar të kryej shërbime stomatologjike poshtë çmimeve të vendosura nga Urdh

UNË SOT JAM NË GREVË
  • 2019-01-22

UNË SOT JAM NË GREVË

Nga Artan FUGA Unë sot jam në grevë, si anëtar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit të Tiranës. Sepse unë refuzoj të bëj mësim në një universitet që kthehet në një rregjim kazerme. Sepse vkm

No Pic available
  • 2019-01-18

Ramës i del duarsh Filologjiku, nesër futen në grevë edhe pedagogët

Protesta e studentëve te Fakultetit i Historisë dhe Filologjisë vijon prej mëse një muaji, tashmë me forma alternative siç janë diskutimet për arsimin publik, takimet e hapura etj… Por, me një lëvizje surprizë, duket se revolta në këtë fakultet do të ndizet nesër, pasi me stud

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës
  • 2019-01-11

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të papranueshme për çështjen e kufijve të Kosovës. Kjo është hera e parë që një

No Pic available
  • 2019-01-03

PS do ndryshojë Statutin para zgjedhjeve, jo më Forum të Grave

Një grup prej 10 vetësh do të përgatisin deri në mars ndryshimet, që socialistët do ti bëjnë Statutit të partisë së tyre. Me vendim të Asamblesë, ekipi do të drejtohet nga numri dy i partisë, Sekretari i Përgjithshëm Taulant Balla, e përbëhet nga Arben Pëllumbi, Alfred Peza, Bl

Izraeli dhe SHBA-të largohen nga UNESCO
  • 2019-01-02

Izraeli dhe SHBA-të largohen nga UNESCO

Marrëdhëniet jo të mira mes Izraelit dhe UNESCO-s morën fund me përfundimin e vitit 2018. Edhe SHBA-ja ka ndjekur shembullin e Izraelit, duke e lënë Organizatën Arsimore, Shkencore dhe Kulturore të Kombeve të Bashkuara (UNESCO), të cilën Uashingtoni e ka akuzuar për paragjykimeve ndaj I

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama