Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, axhenda e mbledhjes
  • 2018-12-28

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, axhenda e mbledhjes

Partia Socialiste mbledh sot në orën 10:00 Asamblenë Kombëtare. Mwsohet se mbledhja do të nisë me fjalimin e kryetarit të PS dhe njëherazi kryeministrit të vendit, Edi Rama. Në axhendë janë parashikuar 8 pika, kryesisht me karakter organizimin e PS-së përpara zgjedhjeve vendore të 3

Rama cakton Erion Braçen si zëvendëskryeministër
  • 2018-12-28

Rama cakton Erion Braçen si zëvendëskryeministër

Në mbledhjen e asamblesë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ndryshoi kabinetin e tij qeverisës. Veç largimit të ministrave që kishin mbi 5 vite, Rama bëri me dije edhe emrin e ri të zëvendëskryeministrit. Kreu i qeverisë ia besoi këtë detyrë Erion Braçes. Në detyrën e r

No Pic available
  • 2018-12-28

Photo of the day, Rama mbledh ministrat e rinj dhe ata të shkarkuar

Kryeministri Edi Rama, pas shkarkimit të 7 ministrave, ka postuar në mediat sociale një foto me ministrat e rinj dhe ata të shkarkuar. Rama nuk ka zgjedhur të zgjatet në koment për këtë foto, por shkruan vetëm photo of the day, foto e ditës. Po në një postim në Instagram, Rama  ka ve

Nga telefoni në vesh te buzëqeshja, si e përjetuan ministrat shkarkimin (FOTO)
  • 2018-12-28

Nga telefoni në vesh te buzëqeshja, si e përjetuan ministrat shkarkimin (FOTO)

Prej 5 vitesh ata drejtonin ministritë kryesore dhe cilësoheshin benjaminët e kryeministrit Edi Rama, pasi i kishin mbijetuar çdo rrotacioni e një plaë zgjedhjeve gjithashtu, por duket se protesta studentore dhe disa skandale kryesisht me Unazën e Madhe të Tiranës shtynë shefin e qeverisë

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Ndryshime në qeveri? Zbardhet axhenda e Asamblesë së PS
  • 2018-12-26

Ndryshime në qeveri? Zbardhet axhenda e Asamblesë së PS

Mësohet se Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste që do të mblidhet më 28 dhjetor, do të nisë me fjalën e kryetarit të PS-së, Edi Rama, i cili do të bëjë një analizë të qeverisë së tij në një vit, por me fokus ngjarjet e fundit. Gjatë kësaj fjale pritet të bëhen publike dh

PS mbledh Kryesinë, Rama paralajmëron ndryshime në qeveri
  • 2018-12-24

PS mbledh Kryesinë, Rama paralajmëron ndryshime në qeveri

Partia Socialiste pritet që të mbledhë kryesinë për të analizuar punën e qeverisë në këtë vit të parë të mandatit të dytë qeverisës. Takimi pritet që të zhvillohet sot dhe më më datë 28 dhjetor do të mbledhë Asamblenë. Këto zhvillime kanë marrë shkas nga protestae student

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama