Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Kryesia e PS, Rama shfryu ndaj FRESSH! A ndryshon qeveria më 29 dhjetor?
  • 2018-12-24

Kryesia e PS, Rama shfryu ndaj FRESSH! A ndryshon qeveria më 29 dhjetor?

Të shumtë ishin ata që prisnin ndryshime në qeverinë Rama2, por rezultati pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, që u zhvillua sot në Tiranë nuk rezervoi surpriza. Aty u vendos që ditën e premte më 28 dhjetor, të zhvillohet mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të PS-së

A do ketë ndryshime në qeveri? Rama përgjigjet pas 5 orësh mbledhje!
  • 2018-12-24

A do ketë ndryshime në qeveri? Rama përgjigjet pas 5 orësh mbledhje!

Pas përfundimit të Asamblesë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama tha se gjatë takimi është diskutuar  për partinë dhe është një sfidë vetëkorrigjimi, duke thumbuar dhe opozitën. Më tej Rama në fjalën e tij para mediave tha se është diskutuar dhe për protestën e stude

Analizë për festat, PS mbledh Kryesinë dhe Asamblenë Kombëtare (DATAT)
  • 2018-12-21

Analizë për festat, PS mbledh Kryesinë dhe Asamblenë Kombëtare (DATAT)

Në prag të festave të fundvitit, kryeministri Edi Rama, i cili është gjendur në pozitë të vështirë në debatet e njëpasnjëshme me studentët në fakultetet përkatëse, ka vendosur në mënyrë surprizë të mbledhë Kryesinë dhe Asamblenë e Partisë Socialiste. Mësohet se Rama ka dh

Asambleja gjyqësore zgjedh sot 6 anëtarët e KLGJ-së
  • 2018-12-12

Asambleja gjyqësore zgjedh sot 6 anëtarët e KLGJ-së

Këtë të mërkurë ka nisur mbledhja e Përgjithshme e gjyqtarëve për të zgjedhur përmes votës anëtarët për Këshillin e Lartë Gjyqësor. Në garë për 6 vende janë Medi Bici, i cili do të jetë automatikisht i fituar si i propozuar nga Gjykata e Lartë; Ilir Toska, Nertina Kosova dhe

Koleksionistët shqiptarë, në ruajtje të trashëgimisë kulturore
  • 2018-11-19

Koleksionistët shqiptarë, në ruajtje të trashëgimisë kulturore

Anëtarë të Shoqatës së Koleksionistëve të Shqipërisë Bajram Peçi* Në përputhje me statutin që rregullon funksionimin dhe jetën e brendshme të saj, Shoqata e Koleksionistëve të Shqipërisë, e përfaqësuar në nivel Asambleje, u mblodh më datë 17 Nëntor 2018 në Tiranë, për të

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi
  • 2018-11-07

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së. Në një postim në Twitter, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe vlerësim nga liderët e PPE për pastrimin e politikës nga krimi. Votimi për drejtuesit e EPP dhe rezol

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington
  • 2018-10-26

SHBA fton Presidentin Putin në Uashington

Shtëpia e Bardhë ka ftuar zyrtarisht Presidentin rus Vladimir Putin në Uashington, njoftoi sot Këshilltari i Sigurisë Kombëtare John Bolton. “Ne e kemi ftuar Presidentin Putin në Uashington,” tha zoti Bolton në një konferencë shtypi gjatë një vizite në Gjeorgji, pak ditë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama