Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
No Pic available
  • 2018-10-19

SHPIFJA MUNDET VETËM DUKE E IZOLUAR

Nga Astrit PATOZI (Ose nje sugjerim modest për gazetarët e shqetësuar nga debati që ka sajuar Edi Rama) Nuk e kam zakon të jap këshilla, por një sugjerim do t’ua jepja, po të ma pranonin, gazetarëve të shqetësuar nga e ashtuquajtura paketë “antishpifje” e kryeministrit.

Irani kërcënon Netanjahun: Praktiko notin se do të shporrim përtej detit!
  • 2018-10-07

Irani kërcënon Netanjahun: Praktiko notin se do të shporrim përtej detit!

Një zyrtar nga rojet revolucionare të Iranit ka paralajmëruar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu që të “praktikojë notin”, pasi së shpejti nuk do të ketë zgjedhje tjetër përveçse të shporret nga rajoni. “Netanjahu duhet ta dijë se nuk ka rrugë tjetër, përve

No Pic available
  • 2018-09-30

Lavrov: Ballkani, linjë e re konfrontimi në Europë

Kur flet për Ukrainën, ministrit të Jashtëm të Federatës Ruse i shkon menjëherë mendja tek Ballkani. Dhe pa vonuar kalon aty. Në fjalimin e mbajtur para Asamblesë së Përgjithshme të OKB, të premten më 28 shtator, Sergej Lavrov shprehu shqetësimin për atë që e quajti “linjë

Meta takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, António Guterres
  • 2018-09-29

Meta takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, António Guterres

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB, zoti António Guterres. Presidenti Meta vlerësoi edhe njëherë

Meta në OKB: Në qershor presim një vendim pozitiv për negociatat
  • 2018-09-28

Meta në OKB: Në qershor presim një vendim pozitiv për negociatat

Presidenti Ilir Meta mbajti fjalën në sesionin e 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Meta nënvizoi mes të tjerash se Shqipëria pret një vendim pozitiv për të hapur negociatat, ndërsa për marrëveshjen pë

Meta takohet me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump
  • 2018-09-26

Meta takohet me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti i SHBA, Donald Trump. Në adresën zyrtare në Facebook, kreu i shtetit ka postuar dhe foton me presidentin e SHBA Donald Trump dhe Zonjën e Parë, Melania Trump. I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të S

Shqiptarët do të udhëtojnë pa viza edhe në El Salvador
  • 2018-09-26

Shqiptarët do të udhëtojnë pa viza edhe në El Salvador

El Salvador është një tjetër shtet që i shtohet listës së atyre ku ata që kanë pasaportë shqiptare mund të udhëtojnë pa viza. Marrëveshja është firmosur nga dy ministrat e Jashtëm Ditmir Bushati dhe Carlos Castaneda në takimin dypalësh gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjiths

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama