Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades
  • 2018-09-26

Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, u takua me Presidentin e Republikës së Qipros, z.Nicos Anastasiades. Presidenti Meta e falënderoi homologun qipriot për mbështetjen që ai

OKB, Macron kritikon nacionalizmin e stilit të Trumpit
  • 2018-09-26

OKB, Macron kritikon nacionalizmin e stilit të Trumpit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron mori duartrokitje të gjata para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së të martën, kur mbajti një fjalim pasionant 45 minutash për vazhdimin e multilateralizmit dhe kundër politikave izolacioniste të SHBA. Macroni pranoi se skepticizmi ndaj organizmave

No Pic available
  • 2018-09-25

Udhëheqësit botërorë diskutojnë për përpjekjet kundër drogës

Presidenti amerikan Donald Trump iu bashkua udhëheqësve të 31 vendeve të botës në një takim me fokus tek përpjekjet ndërkombëtare kundër drogës. Zoti Trump tha se drogat nuk janë një problem vetëm amerikan, por botëror. Sipas tij, një përgjigje e përbashkët dhe agresive do të sh

Bushati në OKB, Shqipëria nis fushatën në Këshillin e Sigurimit
  • 2018-09-25

Bushati në OKB, Shqipëria nis fushatën në Këshillin e Sigurimit

Shqipëria shpreson të bëhet anëtare jo e përhershme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh se ka nisur fushata e komunikimit me vendet partnere për të përmbushur këtë objektiv të politikës së jashtme të Shqipërisë. Shqipëria vjen me ambic

Meta niset drejt SHBA-së për Asamblenë e OKB-së
  • 2018-09-22

Meta niset drejt SHBA-së për Asamblenë e OKB-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që do të zhvillohet në Nju-Jork. Kryetarët e shteteve dhe qeverive pjesëmarrës në këtë veprimtari të rëndësish

Javën e ardhshme Trump në OKB, çështjet që do diskutojë
  • 2018-09-21

Javën e ardhshme Trump në OKB, çështjet që do diskutojë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të flasë për Iranin, rastin e helmimit Skripal, armët kimike dhe Korenë e Veriut, kur tu drejtohet Kombeve të Bashkuara javën e ardhshme. Është koha për ne që të kemi diskutime reale dhe kjo do të ndodhë kur presidenti të kryesojë

Koreja e Veriut, Pompeo: Denuklearizimi brenda vitit 2021
  • 2018-09-20

Koreja e Veriut, Pompeo: Denuklearizimi brenda vitit 2021

Bisedimet mbi deniklearizimin e Koresë së Veriut, do të mbyllen brenda vitit 2021. Kështu ka pohuar Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, duke shpjeguar se SHBA-të, janë të gatshëm të rifillojë dialogun me vendin komunist pas uljes së tensioneve. SHBA-të, janë të gatshëm të rifi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama