Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11592 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 /
No Pic available
  • 2018-09-18

Kuba në ekranin e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të të Drejtave të Njeriut

Për çfarë mendojnë kubanët, dokumentari i njohur i gazetarit spanjoll Gabriel Gonzalez-Andrio, do të shfaqet në ekranin e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, në kuadrin e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të të Drejtave të Njeriut në Tiranë (17-22 shtator 2018). Qëllimi i

Përjashtimi i Gjetanit, Rama: Kërkonte shefin e policisë!
  • 2018-09-14

Përjashtimi i Gjetanit, Rama: Kërkonte shefin e policisë!

Kryeministri Rama ka folur edhe për përjashtimin nga partia të deputetit të PS për Kurbinin, Gjetan Gjetanit. U përjashtua se bënte shantazh që do iki. Kërkonte të drejtën të kishte shefin e policisë. Që nga koha e Saimir Tahirit nuk i vendosin më deputetët shefat e policisë, u sh

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, priten ndryshime
  • 2018-09-07

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, priten ndryshime

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste pritet që të mblidhet mblidhet sot për të diskutuar rreth performancës së përfaqësuesve të kësaj force politike në qeverisjen vendore. Ndërkohë një tjetër pikë e rëndësishme që do të diskutohet në asamble është fushata për zgjedhjet

Vettingu në politikë,Rama: Do i lutem Lulit që ta bëjmë
  • 2018-09-07

Vettingu në politikë,Rama: Do i lutem Lulit që ta bëjmë

Kryeministri Edi Rama edhe sot është shprehur i gaytshëm për të bërë vetting në politike. Një gjë të tillë, shefi i qeverisë e rikonfirmoi në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, duke vënë edhe një kusht. Rama kërkoi që procesi  vettingut të mos jetë i li

No Pic available
  • 2018-09-04

PS, zbardhet axhenda e Asamblesë. Ja slogani i fushatës për zgjedhjet lokale

Zbardhet axhenda e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, që do të mbahet në datën 7 shtator. Në këtë asamble do të ketë një raport mbi performancën e përfaqësuesve të PS-së në qeverisjen vendore, raport kombëtar për procesin e bashkëqeverisjes si dhe raport mbi punën e g

Masakra në Srebrenicë, OKB kundër vendimit të serbëve të Bosnjës
  • 2018-08-20

Masakra në Srebrenicë, OKB kundër vendimit të serbëve të Bosnjës

Zyrtarë të lartë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë dënuar një vendim të Asamblesë Kombëtare të Republikës serbe në Bosnje-Hercegovinë, për të tërhequr miratimin e një raporti që pranon masakrën ndaj mijëra myslimanëve në Srebrenicë, në vitin 2004. Këshilltari i

No Pic available
  • 2018-07-26

Zgjedhjet në Pakistan, ish-lojtari i kriketit merr frenat e qeverisë

Ish lojtari i briketit, Imran Khan pretendon se ka fituar në zgjedhjet e përgjithshme në Pakistan, mes akuzave për manipulim të votave nga rivalët. Në një fjalim televiziv, ai tha: “Ne ishim të suksesshëm dhe na u dha një mandat”. Partia e tij e PTI ende nuk ka fituar shumicë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama