Rezultate te kerkimit per termin: +Asif +Ali +Zardari

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Pakistani thërret ambasadorin nga Londra

Kryeministri i Britanisë së Madhe, gjatë një vizite dy-ditore në Indi tha se Pakistani duhet t'i japë fund "nxitjes së eksportit të terrorizmit",akuza të cilat u dënuan ashpër nga zyrtarët pakistanez.Autoritetet pakistaneze paralajmëruan përkëqësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.497Z

Pakistani: SHBA po shkel sovranitetin

Islamabad- Sulmet amerikane me raketa kundër militantëve në Pakistan nuk ndihmojnë përpjekjet në fushatën e kryesuar nga Shtetet e Bashkuara kundër militantizmit, bëri të ditur sot një zëdhënës i presidentit Asif Ali Zardari. Zardari i diskutoi sulmet me ambasadoren amerikane Anne Pat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Pakistan, ndalohet festa e pavarësisë

Presidenti pakistanez ka deklaruar se ditën e diel në vend nuk do të festohet Dita e Pavarësisë pasi institucionet po vazhdojnë të merren me dëmet e shkaktuara nga përmbytjet. Asif Ali Zardari do ta kalojë ditën e festës duke vizituar rajonet e përmbytura në provincat Kiber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.716Z

Presidenti i Pakistanit, në spital për kriza në zemër

Lajmi bëhet i ditur nga “BBC”-ja e cila citon zëdhënësin e Presidentit Zardari. Ai hodhi poshtë çdo mundësi që Presidenti të dorëhiqej.Zëdhënësi njoftoi se Zardari po u nënshtrohej kontrolleve dhe testeve mjekësore sipas planifikimit.Asif Ali Zardari u bë President i Pakistanit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.133Z

Presidenti Topi uron Presidentin e Pakistanit me rastin e Festës Kombëtare.  

23 mars 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh Presidentit të Republikës Islamike të Pakistanit, Asif Ali Zardari, me rastin e Festës Kombëtare, në të cilin përcjell urimet për lumturi e begati duke shprehur besimin në vlerën e marrëdhënieve miqësore midis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.629Z

Pakistani i gatshëm të bisedojë me talibanët

Londër, 7 gusht – Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari ka thënë se është i gatshëm të shqyrtojë negociatat me talibanët dhe se “kurrë nuk e ka mbyllur derën e bisedimeve me talibanët”. “Nuk kemi refuzuar mundësinë e dialogut. Patëm një marrëveshje, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.974Z

Përmbytjet anulojnë festimin e pavarësisë

Islamabad, 13 gusht - Presidenti pakistanez ka deklaruar se ditën e diel në vend nuk do të festohet Dita e Pavarësisë, pasi institucionet po vazhdojnë të merren me dëmet e shkaktuara nga përmbytjet. Presidenti Asif Ali Zardari (në foto) do ta kalojë ditën e festës duke vizituar rajonet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama