Rezultate te kerkimit per termin: +Asif +Ali +Zardari

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.640Z

Zardari kthehet në Pakistan

Një zyrtar i lartë i qeverisë tha se presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, është kthyer në shtëpi gati dy javë pas udhëtimit për në Dubai për trajtim mjekësor, e që nxiti thashethemet për rënien e tij nga pushteti.Mensur Vasan tha se Zardari ka ateruar në një bazë ajrore në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

Pakistan, shpëtohet presidenti Zardari

Shërbimet e sigurisë pakistaneze kanë zbuluar një plan për të vrarë presidentin Asif Ali Zardari. Vrasja ishte parashikuar gjatë një vizite të tij të ardhshme në Lahore, kryeqendra e provincës pakistaneze të Punjab.Sipas një rindërtimi të këtij plani të ofruar nga një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Përmbytjet, Zardari kthehet në Pakistan

Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari është kthyer në vendin e tij të gjunjëzuar nga përmbytjet, pas një turi ndërkombëtar që u shoqërua me një valë kritikash. Kritikët ishin të inatosur me presidentin pasi ai nuk ndodhej në vend për të mbikëqyrur përgjigjen e qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.261Z

Pakistan: Zardari, kandidati i partisë në pushtet për postin e presidentit

Partia më e madhe në pushtet e Pakistanit emëroi bashkëshortin e ish kryeministres së vrarë, Benazir Bhutto, si kandidant për në postin e presidentit të ardhshëm të vendit. Një zëdhënës i Partisë së Popullit të Pakistanit tha sot se anëtarë të partisë votuan njëzëri që As

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.669Z

Zardari kthehet në Pakistan nga Dubai

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari është kthyer sot në shtëpi nga Dubai. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i presidentit, Faratulla Babar i cili ka theksuar se Zardari është kthyer në shtëpi. Udhëtimi një ditor erdhi pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.553Z

Zardari filloi vizitën historike në Indi

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, mbërriti në Indi, në atë që është një vizitë historike në raportet midis dy vendeve.Kjo është hera e parë që një president pakistanez viziton Indinë në shtatë vitet e fundit. Pakistani dhe India kanë një konflikt të zgjatur në dekada,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.540Z

Zardari: Të shmanget mosbesimi në raportet SHBA-Pakistan

Islamabadi dhe Uashingtoni nuk duhet të mbeten të ngërthyer në keqinterpretime dhe në disa incidente të izoluara të kohëve të fundit, te cilat shkaktojnë rritjen e tensioneve dhe mosbesimit.Keshtu deklaroi presidenti pakistanez, Asif Ali Zardari. Za

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama