Rezultate te kerkimit per termin: +Asociacionin

Total: 1364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.529Z

Përkthimi në shqip, forcon Asociacionin

Përfaqësuesit e Kosovës në bisedimet me Serbinë janë treguar "naivë" me përkthimin nga anglishtja në shqip të dokumentit bazë të marrëveshjes për Asociacionin e Komunave serbe. "Pleqnarët" kosovarë ose e kanë përkthyer keq ose qëllimisht para opinionit kosovar po e interpretojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.410Z

Serbia, statut për Asociacionin e Komunave në veri

Detajet për themelimin e Asociacionit të Komunave serbe pritet të sjellin probleme dhe mosmarrëveshje të mëdha në takimet e radhës mes delegacioneve të dy vendeve në Bruksel. Derisa zgjedhjet lokale të 3 nëntorit po afrohen, delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë duhet të bëjnë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.938Z

Jahjaga mund ta dërgoi sot në Kushtetuese Asociacionin

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pritet që të premten t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për ta shqyrtuar marrëveshjen për Asociacionin e komunave serbe, iniciativë kjo që pa qarkullon në opinion më shumë se 10 ditë. Jahjaga ditë më parë ka thënë se është e angazhuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.356Z

Haradinaj: Marrëveshja për Asociacionin e kthen Kosovën mbrapa

Pas arritjes së marrëveshjes në mes të Kosovës e Serbisë për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ka reaguar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka akuzuar kryeministrin, Isa Mustafa dhe zv.kryeministrin, Hashim Thaçi për shkelje të inter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.389Z

Musliu: Lugina sot themelon Asociacionin

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, ka thënë se sot (e shtunë) në Kuvendin e Preshevës do të merret vendimi për themelimin e asociacionit të komunave me shumicë shqiptare. Në këtë intervistë për gazetën Epoka e re, ai ka deklaruar ky asociacion do të jetë i një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.197Z

Tahiri: Janë përafruar qëndrimet për Asociacionin, nesër pritet marrëveshja

Ministrja për dialog Edita Tahiri, ka thënë se ka përafrime në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë në lidhje me formimin e Asociacionit të komunave serbe. Tahiri ka thënë se nesër mund të arrihet marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe. Në një lidhje të drejtpërdrejtë për RTK-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.106Z

Qeveria e Kosovës u mashtrua në procesin për Asociacionin

Ndonëse Asociacioni i komunave me shumicë serbe parashihej të krijohej qysh në Marrëveshjen e pParë për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë - Serbi, të datës 19 prill 2013, ky Asociacion ende mbetet temë e bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Megjithëse takimi në Bruksel, ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama