Rezultate te kerkimit per termin: +Asociacionin

Total: 1364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.417Z

Serbia harton statut për Asociacionin e Komunave në veri

Detajet për themelimin e Asociacionit të Komunave serbe pritet të sjellin probleme dhe mosmarrëveshje të mëdha në takimet e radhës mes delegacioneve të dy vendeve në Bruksel. Derisa zgjedhjet lokale të 3 nëntorit po afrohen, delegacioni i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.521Z

Marrëveshja për Asociacionin, të rinegociohet

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të pezulluar përkohësisht Marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, ka ngjallur idenë, që kjo Marrëveshje "problematike" të ringociohet edhe një herë. Derisa opozita kërkon zhbërjen komplet të saj, janë shtuar zërat, madje dhe nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.086Z

Visar Ymeri: Si kryeministër nuk do ta themeloja Asociacionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri është i ftuar në Zonën e Debatit në Klan Kosova. Ymeri tha se nëse ai do të ishte kryeministër nuk do ta themelonte asociacionin e komunave serbe. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.355Z

Kjo është Marrëveshja për Asociacionin (Dokument-shqip)

Telegrafi e publikon të plotë në shqip Marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë, të nënshkruar sonte në Bruksel dhe të publikuar nga Komisioni Evropian. Më poshtë lexojeni të plotë Marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.942Z

Milionat e grumbulluar presin Asociacionin

Miliona euro të grumbulluara do t'i transferohen Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, i cili pritet të themelohet më 25 gusht, kur do të takohen në Bruksel kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq. Më shumë se 5 milionë euro, tashmë janë mbledhur n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.932Z

Jahjaga nesër do ti drejtohet Kushtetueses për Asociacionin

E para e vendit Atifete Jahjaga nesër do t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për marrëveshjen e cila po kontestohet nga partitë opozitare, ajo për Asociacionin e komunave me shumicë serbe e arritur në Bruksel më 25 gusht në mes të Kosovës dhe Serbisë. Këshilltarja e presidentes, Gerent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.021Z

Mustafa: Deputetët e opozitës votuan për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, iu është kundërpërgjigjur bllokut opozitar të cilët po kërkojnë që nëpërmjet një peticioni, të tërhiqet nënshkrimi ku është nënshkruar për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Shefi i ekzekutivit në një shënim në rrjetin social Face

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama