Rezultate te kerkimit per termin: +Asociacionin

Total: 1364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.086Z

Visar Ymeri: Si kryeministër nuk do ta themeloja Asociacionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri është i ftuar në Zonën e Debatit në Klan Kosova. Ymeri tha se nëse ai do të ishte kryeministër nuk do ta themelonte asociacionin e komunave serbe. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.355Z

Kjo është Marrëveshja për Asociacionin (Dokument-shqip)

Telegrafi e publikon të plotë në shqip Marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë, të nënshkruar sonte në Bruksel dhe të publikuar nga Komisioni Evropian. Më poshtë lexojeni të plotë Marrëveshjen bazë për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.942Z

Milionat e grumbulluar presin Asociacionin

Miliona euro të grumbulluara do t'i transferohen Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, i cili pritet të themelohet më 25 gusht, kur do të takohen në Bruksel kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq. Më shumë se 5 milionë euro, tashmë janë mbledhur n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.932Z

Jahjaga nesër do ti drejtohet Kushtetueses për Asociacionin

E para e vendit Atifete Jahjaga nesër do t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për marrëveshjen e cila po kontestohet nga partitë opozitare, ajo për Asociacionin e komunave me shumicë serbe e arritur në Bruksel më 25 gusht në mes të Kosovës dhe Serbisë. Këshilltarja e presidentes, Gerent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.021Z

Mustafa: Deputetët e opozitës votuan për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, iu është kundërpërgjigjur bllokut opozitar të cilët po kërkojnë që nëpërmjet një peticioni, të tërhiqet nënshkrimi ku është nënshkruar për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Shefi i ekzekutivit në një shënim në rrjetin social Face

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.340Z

Srpska e do Ministrinë e Pushtetit Lokal për ta krijuar asociacionin

Në mesin e kushteve që “Lista Srpska” ka për të hyrë në qeveri është edhe krijimi sa më i shpejtë i asociacionit të komunave me shumicë serbe. Madje siç bëjnë të ditur burime të Radio Dukagjinit, kjo l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.340Z

Srpska e do Ministrinë e Pushtetit Lokal për ta krijuar Asociacionin

Në mesin e kushteve që “Lista Srpska” ka për të hyrë në qeveri është edhe krijimi sa më i shpejtë i asociacionit të komunave me shumicë serbe. Madje siç bëjnë të ditur burime të Radio Dukagjinit, kjo l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama