Rezultate te kerkimit per termin: +Asociacionin

Total: 1364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.358Z

Asociacioni, lajm ndërkombëtar

Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe, sot nuk ishte vetëm lajm vendor, por edhe ndërkombëtar. Agjencia e Lajmeve AFP, ka cituar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, të ketë thënë se me nënshkrimin e marrëveshjes, ku vendi definohet si Republikë e Kosovës, mund t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.349Z

Limaj: Kosova po ndahet në Bruksel

Kreu i NISMA Fatmir Limaj ka komentuar paralajmërimet nga Brukseli për arritjen e marrëveshjes për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe duke thënë se ka filluar një mashtrim i madh duke legjitimuar një entitet të pavarur dhe duke e ndarë përfundimisht Kosovën Lexoni statusin e plot�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.485Z

Statuti i Asociacionit kur të zhbëhen strukturat paralele

Autoritetet në Prishtinë kanë mohuar zërat për fillimin e hartimit të statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, duke theksuar se nuk janë përmbushur të gjitha kushtet për fillimin e punës në këtë çështje. Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës thonë se Beogradi zyrtar e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.309Z

Kufiri me Greqine ne Arbitrazh

brbrPercaktimi i kufirit detar mes Shqiperise dhe Greqise do te jete produkt i negociatave dy paleshe Por nese nuk arrihet dakordesi mes grupeve negociatore Ministri i Jashtem Ditmir Bushati tha se ceshtja do te shqyrtohet nga Arbitrazhi Nderkombetar Ne nje leksion me studentet e Fakultetit te Shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.628Z

Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë seancën e parë për sesionin pranveror

Kryesia e Kuvendit të Kosovës nesër do të mbajë mbledhjen e parë për sesionin pranveror. Ajo sipas një njoftimi të Kuvendit, do të mbahet në orën 12:00 dhe pritet të caktojë seancën e parë për këtë sesion. Por, edhe ky fillimi i sesionit pranveror do të bllokohet nga opozita, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.262Z

Nesër Jahjaga i drejtohet Kuvendit në orën 11:00

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sërish nesër në orën 11:00. Siç ka njoftuar kumtesa nga Kuvendi i Kosovës, seanca e nesërme si pikë të rendit të ditës do të ketë adresimin e presidentes së Kosovës, Atifete Jahaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.674Z

Selimi thotë se manifestimi i 28 nëntorit do të jetë paqësor

Deputeti i Lëvizjes Vetevendosje Rexhep Selimi ka bërë me dije se nuk ka asnjë rrezik që protesta e së shtunës të eskalojë në dhunë. Përkundrazi, ai ka thënë se manifestimi i 28 nëntorit në sheshin "Zahir Pajaziti", i organizuar nga opozita, do të jetë festiv, masiv dhe paqësor. S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama