Rezultate te kerkimit per termin: +Asociacionin

Total: 1364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.356Z

Haradinaj: Marrëveshja për Asociacionin e kthen Kosovën mbrapa

Pas arritjes së marrëveshjes në mes të Kosovës e Serbisë për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ka reaguar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka akuzuar kryeministrin, Isa Mustafa dhe zv.kryeministrin, Hashim Thaçi për shkelje të inter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.389Z

Musliu: Lugina sot themelon Asociacionin

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, ka thënë se sot (e shtunë) në Kuvendin e Preshevës do të merret vendimi për themelimin e asociacionit të komunave me shumicë shqiptare. Në këtë intervistë për gazetën Epoka e re, ai ka deklaruar ky asociacion do të jetë i një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.197Z

Tahiri: Janë përafruar qëndrimet për Asociacionin, nesër pritet marrëveshja

Ministrja për dialog Edita Tahiri, ka thënë se ka përafrime në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë në lidhje me formimin e Asociacionit të komunave serbe. Tahiri ka thënë se nesër mund të arrihet marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe. Në një lidhje të drejtpërdrejtë për RTK-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.106Z

Qeveria e Kosovës u mashtrua në procesin për Asociacionin

Ndonëse Asociacioni i komunave me shumicë serbe parashihej të krijohej qysh në Marrëveshjen e pParë për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë - Serbi, të datës 19 prill 2013, ky Asociacion ende mbetet temë e bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Megjithëse takimi në Bruksel, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.570Z

Tahiri: Asociacionin e shuajmë kur të duam

Edhe pse nuk parashihet askund në marrëveshje, Edita Tahiri është e bindur në fuqinë e Qeverisë mbi Asociacionin. "Nëse ne vërtetojmë se Asociaiconi nuk po e respekton Kushtetutën kur të duam marrim vendim për shuarjen e tij. Siç e krijojmë, ashtu edhe mund ta zhbëjmë", ka thënë T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.858Z

Fillon nënshkrimi i peticionit kundër marrëveshjes për Asociacionin

Në kundërshtim të marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë serbe të nënshkruar në mes të Kosovës dhe Serbinë në Bruksel, në kuadër të procesit për normalizimin e marrëdhënieve në mes këtyre dy vendeve, partitë opozitare do të fillojnë nënshkrimin e peticionit kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.278Z

Gjuriç kërcënon: E kemi humbur durimin, do ta formojmë Asociacionin

Zyrtarët serbë në Beograd vazhdojnë të kërcënojnë se në mënyrë të njëanshme do ta formojnë Asociacionin e Komunave Serbe në Kosovë. Drejtori të ashtuquahturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se nëse Prishtina deri në mes të shkurtit nuk e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama