Rezultate te kerkimit per termin: +Associated +Press

Total: 1734
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.648Z

"The Associated Press": Demokratët pretendojnë fitore në zgjedhje

Prestigjozja "The Associated Press" në një artikull kushtuar zgjedhjeve në Shqipëri shkruan lidhur me deklaratat e Partisë Demokratike e cila pretendon që ka fituar zgjedhjet dhe deklaratat e opozitës e cila akuzon kryeministrin Berisha që po përpiqet ti marrë fitoren. "The Associated Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.062Z

Përgjimet, SHBA-të hetojnë gazetarët e agjencisë Associated Press

Uashington- Agjencia e lajmeve Associated Press thotë se qeveria amerikane ka sekuestruar të dhënat telefonike të dy muajve për shumë nga gazetarët dhe redaktorët e saj. Të premten, Departamenti i Drejtësisë mblodhi të dhëna për më shumë se 20 linja të veçanta telefonike të zyra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.612Z

Associated Press: 5 mijë mbështetës të opozitës dolën në shesh

Ndryshe nga sa mendonte Sali Berisha në mëngjes se të gjithë mediat e botës i kanë sytë tek protesta e opozitës, ajo që qarkullon online është një raport i shkurtër i agjencisë Associated Press. Më shumë se 5 mijë mbështetës të opozitës marshuan në mënyrë paqësore përmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.173Z

Associated Press i kërkon falje gazetarit për scoop-in

Share Agjencia e njohur e lajmeve Associated Press ka kërkuar sot falje pse pushoi nga puna një gazetar që kishte raportuar për mbarimin e Luftës së Dytë Botërore. Ed Kennedy sfidoi censurën ushtarake për të raportuar i pari se nazistët ishin dorëzuar natën e 7 majit 1945. SHBA dhe B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.866Z

Associated Press: Prokuroria kërkon burg për ish- kryeministrin

Share Edhe mediat e huaja i kanë bërë jehonë lajmit se prokuroria në Shqipëri ka kërkuar dy vite burg për ish- kryeministrin Ilir Meta me akuzën për korrupsion aktiv. Më poshtë gjeni raportimin e agjencisë Associated Press. Prokurorët shqiptarët kërkuan dy vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.985Z

Associated Press shkurton 400 vende pune

Kriza financiare ka goditur nje nga “tempujt” e gazetarise boterore: “Associated Press”, nje nga agjencite me te medha te shtypit ne bote. Drejtori, Tom Curley ka bere te ditur shkurtimin e 10 perqind te punonjesve te saj vitin e ardhshem, ose me shume se 400 pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.394Z

Associated Press: Qëllohet për vdekje kreu i një banke private në Tiranë

Agjencia e njohur, Associated Press, ka raportuar për ngjarjen e rëndë, të shënuar mëngjesin e së enjtes në Tiranë   Policia thotë se kreu dhe bashkëthemeluesi i një prej bankave më të mëdha private në Shqipëri, është qëlluar për vdekje në kryeqytetin, Tiranë. Drejtori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama