Rezultate te kerkimit per termin: +Asteroidi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.114Z

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.278Z

Në mbrëmje asteroidi i afrohet tokës

Pas shiut të meteorëve në Rusi që ka provokuar shpërthime të fuqishme në lartësi të ulët në atmosferë sot pritet një tjetër fenomen atmosferik. Ekspertët parashikojnë se sot më 15 shkurt në orën 20: 25 sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Asteroidi vrasës i drejtohet tokës

Asteroidi, një "qytet-vrasës" apokaliptik, që mund t’i jap fund planetit tonë, i është drejtuar tokës. Asteroid 1950 DA, i cili është me një diametër 1 kilometër, mund ta bëjë copë- copë planetin dhe t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.890Z

Asteroidi kalon edhenë bregdetin shqiptar

Një asteroid i ndezur është ka përshkruar një pjesë të bregdetit italian gjatë darkës së të dielës, por gjithashtu është parë edhe në Bristan të Karaburunit.Sipas mediave italiane, të cilat e kanë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Asteroidi 2010 TD54preku token rreth ores 13

TIRANE- Asteroidi 2010 TD54 kaloi sot rreth ores 1300 vetem 45.50 mije kilometra larg planetit tone. Kalimi duket se nuk perbente rrezik per planetin toke. Fenomeni eshte shtuar se tepermi kohet e fundit. Ne muajin shtator 2 objekte prej 15 dhe 20 metrash kaluan rreth 77 mije kilometra larg tokes. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.288Z

Ekspertët: Sot në mbrëmje Tokës i afrohet asteroidi i rrezikshëm DA14

SHBA - Ekspertët parashikojnë se sot më 15 shkurt në orën 20 e 25 sipas orës lokale në Shqipëri, asteroidi i koduar DA14 me diametër rreth 45 metra do ti afrohet Tokës në një distancë prej 27.600 kilometra. Shkencëtarët e NAS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.286Z

NASA Asteroidi 2012 DA14 kaloi pa problem po largohet

p styletext-align justifyAsteroidi sapo ka kaluar prane Tokes ne nje distance rreth 28 mije kilometra larg nga siperfaqja e planetit tone Lajmi behet i ditur zyrtarisht nga NASAp p styletext-align justifyAsteroidi 2012 DA14 sapo kaloi pa problem Token ne nje distance 28 mije km nga Indonezia tha Pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama