Rezultate te kerkimit per termin: +Asteroidi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Asteroidi vrasës i drejtohet tokës

Asteroidi, një "qytet-vrasës" apokaliptik, që mund t’i jap fund planetit tonë, i është drejtuar tokës. Asteroid 1950 DA, i cili është me një diametër 1 kilometër, mund ta bëjë copë- copë planetin dhe t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.890Z

Asteroidi kalon edhenë bregdetin shqiptar

Një asteroid i ndezur është ka përshkruar një pjesë të bregdetit italian gjatë darkës së të dielës, por gjithashtu është parë edhe në Bristan të Karaburunit.Sipas mediave italiane, të cilat e kanë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Asteroidi 2010 TD54preku token rreth ores 13

TIRANE- Asteroidi 2010 TD54 kaloi sot rreth ores 1300 vetem 45.50 mije kilometra larg planetit tone. Kalimi duket se nuk perbente rrezik per planetin toke. Fenomeni eshte shtuar se tepermi kohet e fundit. Ne muajin shtator 2 objekte prej 15 dhe 20 metrash kaluan rreth 77 mije kilometra larg tokes. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.288Z

Ekspertët: Sot në mbrëmje Tokës i afrohet asteroidi i rrezikshëm DA14

SHBA - Ekspertët parashikojnë se sot më 15 shkurt në orën 20 e 25 sipas orës lokale në Shqipëri, asteroidi i koduar DA14 me diametër rreth 45 metra do ti afrohet Tokës në një distancë prej 27.600 kilometra. Shkencëtarët e NAS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.286Z

NASA Asteroidi 2012 DA14 kaloi pa problem po largohet

p styletext-align justifyAsteroidi sapo ka kaluar prane Tokes ne nje distance rreth 28 mije kilometra larg nga siperfaqja e planetit tone Lajmi behet i ditur zyrtarisht nga NASAp p styletext-align justifyAsteroidi 2012 DA14 sapo kaloi pa problem Token ne nje distance 28 mije km nga Indonezia tha Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.318Z

Afër Tokës, asteroidi 140.000 tonë shkatërron satelitet në shkurt

Një asteroid i ri 45 metra i gjerë mund ti afrohet kaq shumë tokës në muajin shkurt, sa mund të godasë satelitët e komunikimit. I zbuluar nga astronomët e observatorit LaSagra në Spanjë, DA14 është vlerësuar të kalojë afër planetit duke dëmtuar rëndë satelitët gjeosinkronë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.287Z

Asteroidi kaloi prane Tokes

Ashtu siç ishte parashikuar, një asteroid me diametër 45 metra, apo e thënë ndryshe me përmasat e një pishine olimpike, kaloi pranë Tokës në një distancë prej vetëm 27.700 km, më e afërta e regjistruar ndonjëherë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama