Rezultate te kerkimit per termin: +Asteroidi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.343Z

Asteroidi apokaliptik i është drejtuar tokës

Ekspertët thonë se një asteroid i rrezikshëm i është drejtuar tokës. Asteroidi 1950 DA, me diametër 1 kilometër, ka 0.3 % shanse që të godasë tokën por nëse ndodh mund ta shkatërrojë planetin dhe ti jap fund jetës që njohim ne. Shkencëtarët thonë se kjo mund të ndodhë më 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.372Z

Bashkë me Natën e Shtrigave vjen asteroidi The Great Pumpkin (Video)

Një asteroid do të fluturoj për skaj tokës ditën e fundit të këtij muaji, gjatë festës së Halloween'it, duke përshkuar rreth tokës në një distancë prej 48 mijë kilometrave - që sipas normave astronomike, kjo gjë konsiderohet e frikshme, shkruan "The Guardian". Pavarësisht k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.947Z

Gjenden pjese asteroidi ne Sudan

Disa pjese te asteroidit te perplasur ne territorin e Sudanit pikerisht ne 7 tetor te vitit 2008, mesohet se jane gjetur, gje qe do te coje me siguri ne studimin e perberjes se trupit qiellor. Asteroidi i emertuar "2008 TC3", me nje diameter prej 5 metrash, nuk u shperbe ne atmosfere, duke lene kesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.285Z

Asteroidi kaloi, shpëtuam pa pasoja

Agjencia amerikane për gjithësi NASA njoftoi se në orën 20 e 25 minuta sipas kohës sonë, asteroidi 2012 DA14 kaloi pranë Tokës dhe tashti po largohet nga planeti ynë. Për arsye të ekspozimit të natës, asteroidi dukej si një vij&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.645Z

Japonia sjell ne Toke pluhurin e pare nga asteroidi

TIRANE-Sonda kozmike japoneze e cila kete vit e perfundoi udhetimin shtate vjecar ne gjithesi per te paren here solli ne Toke pluhur nga siperfaqja e nje asteroidi. Njoftimin e beri agjencia japoneze e Hapesires. Shkencetaret shpresojne se grimcat do te ndihmojne te zbulohen sekretet e formimit te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.839Z

Asteroidi kalon afër tokës, NASA: Nuk ka vend për panik

TIRANE- Pikërisht sot më 31 Maj një asteroid rreth tre kilometra do të kalojë në afërsi të planetit tonë Tokë. Edhe pse shumë media flasin për një rrezik që i kanoset Tokës, nga fakti që asteroidi i quajtur 1998 QE2 do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.114Z

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama